Jump to content

Tužba dosjelosti, upisane osobe nepoznate


rdgoran

Preporučene objave

Podigao sam tuzbu dosjelosti, protiv osoba upisanih kao vlasnika dvorista moje obiteljske kuce u kojem vlasnistvu i posjedu smo oduvijek.

Upisanim vlasnicima poziv na rociste nije dostavljen, jer su nepoznati (vjerojatno odavno umrli).

Sud me pozvao na dostavu ispravnih adresa i OIBa upisanih vlasnika, pa kako to nisam bio u stanju dostaviti, odbacio moju tuzbu.

Ima li ikakav nacin da sud pronadje te osobe ili poziv postavi na oglasnu plocu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 06. 2023. u 13:38, nefuratios je napisao:

Možda podnijeti zahtjev za postavljanje privremenog zastupnika CZSSu za osobe upisane u ZK. Oni dalje onda provjeravaju šta je sa tim osobama, jesu žive, prebivalište, itd. 

Ovo neće ići tj. prijedlog će biti odbijen, jer se privremeni zastupnik ne može postaviti osobi koja nema pravnu sposobnost da bude stranka u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi sud štitio vaše pravo onda valja i tužbeni zahtjev postaviti kako treba. Kako ste tužili moguće pokojne osobe (osobe koje ne mogu biti stranka u postupku) sud je postupio prema ZPP-u tj. dao vam je priliku da izvršite potrebne ispravke te kako to niste mogli učiniti odbacio je tužbu. Tužbeni zahtjev kod tužbe za dosjelost se eventualno trebao odnositi na nepoznate nasljednike (ako jesu) a onda bi se njima mogao postaviti privremen zastupnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija