Jump to content

Podstanar obrtnik


asdaf

Preporučene objave

Bok, trebaju mi odgovori koje nigdje ne mogu pronaći!

1) Kao vlasnik stana u kojem bi podstanar otvorio paušalni obrt uz izjavu o korištenju prostora, da li ja kao najmodavac odgovaram sa svojom imovinom tj.stanom u slučaju da podstanar završi u nekakvim dugovima ili problemima? 

2) Ako obrtnik paušalac živi u stanu sa vlasnikom nekretnine (koji je i ujedno član obitelji) bez mjesečnog najma, da li je moguče ograditi sebe tj vlasnika stana i moje imovine od mogućih dugova i poteškoća na koje obrtnik može naići? 

Koji je najsigurniji način za vlasnika nekretnine?

Hvala puno na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , asdaf je napisao:

Kao vlasnik stana u kojem bi podstanar otvorio paušalni obrt uz izjavu o korištenju prostora, da li ja kao najmodavac odgovaram sa svojom imovinom tj.stanom u slučaju da podstanar završi u nekakvim dugovima ili problemima? 

Obrtnik stan samo koristi i stan nije dio njegove imovine - za dugove obrta obrtnik odgovara svojom cjelokupnom imovinom (ne tuđom).

prije 3 sati , asdaf je napisao:

Ako obrtnik paušalac živi u stanu sa vlasnikom nekretnine (koji je i ujedno član obitelji) bez mjesečnog najma, da li je moguče ograditi sebe tj vlasnika stana i moje imovine od mogućih dugova i poteškoća na koje obrtnik može naići? 

Odgovor sam vam dala na prethodno pitanje - ako obrtnik nije suvlasnik nekretnine, ona nije njegova imovina.

prije 3 sati , asdaf je napisao:

Koji je najsigurniji način za vlasnika nekretnine?

 

Vlasnik nekretnine je zaštićen tako što je on vlasnik nekretnine, a ne obrtnik koji nekretninu koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru! 

Stvarno se ne razumijem u ovu temu, pa ako mi možete još jedno pitanjce odgovoriti

Što ako je nekretnina pod hipotekom, kupljena na kredit te se još otplaćuje banci, da li je dovoljno samo imati izjavu korištenja prostora od vlasnika stana ili isto treba i od banke tražiti nekakvu dozvolu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , asdaf je napisao:

Što ako je nekretnina pod hipotekom, kupljena na kredit te se još otplaćuje banci, da li je dovoljno samo imati izjavu korištenja prostora od vlasnika stana ili isto treba i od banke tražiti nekakvu dozvolu?

Bitno je tko je upisan u zemljišnim knjigama kao vlasnik.

Banka je upisana u list na kojem su tereti i vi stan npr. ne možete prodati bez da kredit otplatite, ali ne treba vam suglasnost banke da stan date na korištenje ili slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija