Jump to content

Odjava prebivališta


Dadakkž

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me odjava prebivališta više osoba koje ne žive na adresi. Naime, imamo na adresi prijavljene osobe koje već četiri godine ne žive kod nas. Suprug je želio pomoći rodbini, koji, navodno nisu imali gdje. Živjeli su nekih tri godine, ali kad smo se suprug i ja nakon vjenčanja doselili (kuća je njegova i on je vlasnik), osobe su ostale prijavljene. Oni žive u drugoj kući, na drugoj adresi. On ih je kod javnog bilježnika prijavio da mogu biti na našoj adresi dok ne riješe stambeno pitanje. Taj dokument ne možemo naći. Nakon mnogo upita i molbi da se maknu s adrese, odjednom su prestali komunicirati s nama. Već sam zabrinuta zbog svega, bojim se da nisu u pitanju neki veći interesi, ali oni i dalje odbijaju pristojno prijaviti se na adresu gdje žive. Suprug je rekao da će ih sam odjaviti. Što mu je potrebno i da li se to može samo tako napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

 za početak karikirano pitanje: kako službeno i zakonski maknuti nekoga iz vlastitog stana? A sada detalji: vlasnica sam stana u koji sam svojevoljno prije 15tak godina prijavila daljnjeg rođaka na prebivalište. U međuvremenu su se neke stvari promijenile i želim da on ode iz stana i da sve bude po pravilima/zakonima. On to već i naslućuje tako da mu neće biti iznenađenje, ali neće biti sretan. Kako da to izvedem? Odem na policiju i odjavim njegovo prebivalište? Da li prije toga trebam i njemu službeno (napismeno) poslati neku obavijest da ga namjeravam odjaviti? Ili da ga NAKON posjeta policiji pismeno obavijestim da je odjavljen? Da li on tom odjavom i službeno postaje (neželjeni) stranac u mom stanu te imam li pravo npr. pozvati policiju ako ne bude htio napustiti stan? Da li postoji neki zakonski rok u kojem on, nakon odjave, mora iseliti svoje stvari iz stana i otići?

Unaprijed hvala, 

Marijana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Grobocop je napisao:

Ili da ga NAKON posjeta policiji pismeno obavijestim da je odjavljen?

Nećete ga tako lako uspjet odjavit. Kad podnesete zahtjev za odjavom na policiji, oni izlaze na teren provjeriti je li ta osoba stvarno odselila s te adrese. Na vašu nesreću on živi još uvijek na toj adresi i još ima susjede koji će vrlo vjerojatno potvrditi da živi na toj adresi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Iseljenje i odjava prebivališta su dva različita postupka. 

Da li je ta osoba temeljem kakvog akt kao npr. ugovora o najmu i slično korisnik Vašeg stana već godinama?

Hvala na komentaru - da preciziram: cilj mi je na legalan način ISELITI ga iz stana, što god bilo potrebno za to provesti.

prije 1 sat, Miran89 je napisao:

Nećete ga tako lako uspjet odjavit. Kad podnesete zahtjev za odjavom na policiji, oni izlaze na teren provjeriti je li ta osoba stvarno odselila s te adrese. Na vašu nesreću on živi još uvijek na toj adresi i još ima susjede koji će vrlo vjerojatno potvrditi da živi na toj adresi.

Hvala na komentaru - da preciziram: cilj mi je na legalan način ISELITI ga iz stana, što god bilo potrebno za to provesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija