Jump to content

Otkaz ugovora o radu/ godišnji odmor/ isplata


Imamo Problem

Preporučene objave

Poštovani,

Ljubazno Vas molim pomoć!!

Naime, radim u jednom privatnom društvu (d.o.o.) i odlučio sam promijeniti posao.

Posao mijenjam zbog velikog broja neplaćenih prekovremenih sati te bolje poslovne prilike koja se ukazala.
U ugovoru o radu kod trenutnog poslodavca je definirano razdoblje otkaznog roka od 30 dana a poslodavac mi zbog dostavljenog dokumenta o otkazu radnog odnosa na dan 13.07. odbija dozvoliti korištenje 10 dana godišnjeg odmora (koje sam na zahtjev poslodavca morao odabrati još u travnju) uz objašnjenje da nema tko raditi moj posao i da će mi isplatiti sav neiskorišteni godišnji odmor.
Druga opcija koju mi poslodavac nudi je da iskoristim zatraženi godišnji odmor u rezerviranom terminu ali pod uvjetom da predam otkaz ugovora s 01.08. te da mi tek od tog datuma krene razdoblje otkaznog roka.

Naravno, podrazumijeva se da mi poslodavac nije pismenim putem odobrio godišnji odmor već je jedini pisani trag zajednička excel tablica u kojoj su upisani planirani godišnji odmori svih zaposlenika.

Imam li pravo na korištenje godišnjeg odmora u ovome slučaju ili mi poslodavac može odbiti zahtjev? 

Hvala na pomoći!!
Srdačan pozdrav,

Ivano

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija