Jump to content

prijetnje oko kupljene imovine


francoM

Preporučene objave

davnih devedesetih je baka preko prijateljice stupila u kontakt osobe koja je prodavala nekretninu vjerujuci da ce u vihoru rata biti ionako razorena pa da zaradi dok moze (selidba u srbiju). baka je pred odvjetnikom i svjedocima i prodavateljima skopila kupoprodajni ugovor, isplatila cijeli iznos na ruke, sve je proslo uredno jer je islo sve po zakonu. upisala se kao vlasnica, obnovila kucu i u njoj zivi. 

 

nema dugo, baku je uzrujao neki posjetitelj. predstavio se kao potomak prodavateljice koji tvrdi da ce pokrenuti postupak povrata imovine, mada ne znam kako jer je nekretnina bila 1/1 sa svim cistim papirima, bez ikakvih tereta, a sama prodavateljica je bila inicijator prodaje odnosno trazila kupce. 

dali smo baki savjet da ukoliko se opet netko pojavi da zove policiju i prijavi uznemiravanje i prijetnje. 

mene uopce zanima na osnovu cega bi netko mogao traziti povrat imovine koja je legalno prodana. cak sam se mislio oko naslova teme jer mi ne pada na pamet kako uopce ovo nazvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 07. 2023. u 6:28, francoM je napisao:

dali smo baki savjet da ukoliko se opet netko pojavi da zove policiju i prijavi uznemiravanje i prijetnje

Svakako neka ovako postupi. Nema nju tko posjećivati, a kamo li joj se prijetiti. Taj lik ima sud, pa neka tamo potražuje svoja prava, a ne uzrujavanjem i prijetnjama na kućnom pragu.

Dana 29. 07. 2023. u 6:28, francoM je napisao:

upisala se kao vlasnica, obnovila kucu i u njoj zivi. 

Baka nema razloga za brigu, jer je na njenoj strani načelo povjerenja u zemljišne knjige koje se očituje u predmnjevi da zemljišne knjige odražavaju potpuno i istinito stanje u pogledu vlasništva te svih drugih stvarnih prava vezanih za nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala, tako ce i biti - kod iduceg posjeta odmah prijava policiji. 

kupoprodajni ugovor je napravljen i potpisan u odvjetnickom uredu, svaka strana je imala svog odvjetnika i svoja dva svjedoka u pratnji. takodjer, nazocio je i odvjetnikov vjezbenik koji je imao aparat za provjeru novcanica buduci da je isplata bila odjednom u gotovini. ne postoji nikakva zakonska osnova za osporavanje. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija