Jump to content

Najam privatnog vozila obrtu


IdeUgrad

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me dali ja kao privatna osoba mogu svoj automobil dati u najam obrtu Ugovorom o najmu gdje se isplaćuje 0,40€ po kilometru. 

Dali je bitno koliko km će u najmu najmoprimac napraviti, kako se njemu priznaje trošak, tj dali mu se nešto od troškova može knjižiti u rashode?

Koju dokumentaciju moramo voditi ako isplaćujemo iznos po km, s tim da ne pričamo o loko vožnji, već bi obrt radio nekoliko tisuća km mjesečno. 

I dali Ugovor o najmu po km mene kao vlasnika sprječava da koristim vozila, tj koja su ograničenja?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da se radi o Obrtu koji glasi na Vaše ime kao i vlasništvo Vozila.
Naj bolja i naj jednostavnija opcija je da isti Ugovorom iznajmite svom Obrtu, s time da Obrt prihvača sve troškove na mjesečnoj razini.
Iznajmite automobil za 300.eura na 1.mj + prihvača sve troškove nastale .
Obrt vam uplati na vaš tekući račun naknadu iz ugovora.
Svi troškovi računajuči i plačanje mjesečne rate najma idu Obrtu u rashod.
To bi vam savjetovao kao naj jednostavniju opciju i da sve bude po zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 08. 2023. u 9:36, IdeUgrad je napisao:

Da, ali tako obrt ima fiksni trošak. Ako obrtnik napravi 3000km mjesečno, dali nam nije bolje imati plaćanje po kilometru? I doslovce plaća koliko se vozi svaki mjesec

Svakao da je, ali vam to uzima puno vremena vezano uz sve papire predavati Knjigovođi.
Ja sam vam samo napisao što je naj jednostavnije .
Što se tiče Fiksnog troška, nikakav problem vezano uz isti jer se radi o Obrtu, koji ne može poslovati sa gubitkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija