Jump to content

Pravo na godišnji odmor tijekom otkaznog roka


M.Marko

Preporučene objave

Odrađujem otkazni rok u trajanju od mjesec dana. Preostao mi je razmjerni dio godišnjeg odmora u trajanju od 10 dana. Poslodavac uvjetuje korištenje godišnjeg odmora kad i ako se dovrše sva mjesečna zaduženja uključujući i nova zaduženja, što realno nije moguće odraditi u preostalim danima otkaznog roka, čak i da se ne konzumira godišnji odmor koji je  planiran i prije uručenja otkaza i otkaznog roka, no ne postoji pisano rješenje o korištenju godišnjeg odmora. 

Da li imam prava koristiti svoj godišnji odmor (nisam zainteresiran za financijsko obeštećenje neiskorištenog godišnjeg odmora) te da li postoji mogućnost tužbe od strane poslodavca ukoliko dovršim samo mjesečna zaduženja, a ne i dodatno nametnuta. Napominjem da radi korektnosti dnevno radim 10-12 sati, pri čemu prekovremeni nisu i nikada nisu bili plaćeni.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, M.Marko je napisao:

Da li imam prava koristiti svoj godišnji odmor

Samo ako postignete sporazum sa poslodavcom.

prije 1 sat, M.Marko je napisao:

nisam zainteresiran za financijsko obeštećenje neiskorištenog godišnjeg odmora

Ne možete se odreći naknade za neiskorišteni godišnji odmor.

prije 1 sat, M.Marko je napisao:

da li postoji mogućnost tužbe od strane poslodavca ukoliko dovršim samo mjesečna zaduženja, a ne i dodatno nametnuta.

Dužni ste obaviti svoj posao sukladno ugovoru o radu i to za vrijeme radnog vremena.

prije 1 sat, M.Marko je napisao:

Napominjem da radi korektnosti dnevno radim 10-12 sati, pri čemu prekovremeni nisu i nikada nisu bili plaćeni.

Pogledajte čl. 65. Zakona o radu u pogledu dopuštenih sati i zatražite od poslodavca da postupi sukladno zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija