Jump to content

Zabrana rada zbog mjere obiteljskopravne zastite


litera

Preporučene objave

Postovani, protiv bivseg supruga se vodi kazneni postupak za obiteljsko nasilje.

Radi nastavka postseparacijskog nasilja i nepridržavanja sudske odluke o vidjanju djece, MENI je odredjena mjera stručne pomoći i potpore ("time će se korigirati NJEGOVO ponasanje"?!).

Stvar je u tome, dok traje mjera, ja se ne smijem javljati na natječaje za posao (npr.u vrtiću i sl.). Znači, radi tudjih postupaka, mene i djecu se dodatno kažnjava nemogućnosću zaposljavanja i time ugrožava nasa egzistencija.

Meni, kao laiku, osim sto je nelogično, nepravedno i apsurdno, to izgleda čak i protuustavno pa vas molim za komentare i misljenja. Hvala lijepa.

 

 

 

uređeno: od litera
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na javljanju. Nema nikakvog smisla, zrtvu obiteljskog nasilja i njezinu djecu stavlja u jos teži položaj. Zabranu ne vrsi Czss, ali je on taj koji izdaje potvrde o nepostojanju mjere, a koje se traže primjerice pri zaposljavanju u vrtićima.

Upućena je žalba nadležnom ministarstvu, ali dok se to sve rijesi, proći će previse vremena.

Mjera koju je Czss odredio prema žrtvi, ne samo da je degradirajuća i utječe na psihičko stanje, nego i na egzistenciju.

Apsurd sustava.

uređeno: od litera
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija