Jump to content

Kucica za alat te ostale pomocne montazne gradjevine


Borbauvijek

Preporučene objave

Pozdrav,naime kupio Sam poljoprivredno zemljiste,na zemljistu Sam se mislio baviti poljoprivredom  za sebe,zemljiste je 2061m2 povrsine,htio Sam napraviti kucicu od 30 kvadrata jer Sam u prostornom planu procitao da mogu ukoliko zemljiste Nije manje od 2000m2,kucica bi sluzila za alat I meni za odmor Kada Sam na zemljistu I Kada radim,htio Sam imati I Malo kokosi,Danas Sam bio u opcini da bi mi rekli da ja ne mogu Tu nista jer to NEMA 1 hektar a da bih IMAo opg mi treba 1 hektar,da ja to razumijem Ali ja nisam htio otvarati opg nego imati za sebe hranu I za svoje bliznje,ne razumijem jedno pise u prostornom planu a gospodin u opcini govori drugo,a ja ne znam TKO je u pravu,Hvala na pomoci

prije 2 minuta, Borbauvijek je napisao:

Pozdrav,naime kupio Sam poljoprivredno zemljiste,na zemljistu Sam se mislio baviti poljoprivredom  za sebe,zemljiste je 2061m2 povrsine,htio Sam napraviti kucicu od 30 kvadrata jer Sam u prostornom planu procitao da mogu ukoliko zemljiste Nije manje od 2000m2,kucica bi sluzila za alat I meni za odmor Kada Sam na zemljistu I Kada radim,htio Sam imati I Malo kokosi,Danas Sam bio u opcini da bi mi rekli da ja ne mogu Tu nista jer to NEMA 1 hektar a da bih IMAo opg mi treba 1 hektar,da ja to razumijem Ali ja nisam htio otvarati opg nego imati za sebe hranu I za svoje bliznje,ne razumijem jedno pise u prostornom planu a gospodin u opcini govori drugo,a ja ne znam TKO je u pravu,Hvala na pomoci

Te Sam sada blago sokiran jer ispada da ne mogu posadit nista Niti ista raditi sa tim zemljistem privatno

uređeno: od Borbauvijek
Krivi naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbauvijek je promijenio naziv u Kucica za alat te ostale pomocne montazne gradjevine
prije 3 sati , Borbauvijek je napisao:

kupio Sam poljoprivredno zemljiste,na zemljistu Sam se mislio baviti poljoprivredom  za sebe,zemljiste je 2061m2 povrsine,htio Sam napraviti kucicu od 30 kvadrata jer Sam u prostornom planu procitao da mogu ukoliko zemljiste Nije manje od 2000m2,kucica bi sluzila za alat I meni za odmor

...dotle je vaše izlaganje u redu i u skladu s prostornim planom koji propisuje uvjete za gradnju poljoprivrednih gospodarskih građevina izvan građevinskog područja . Ako tako stoji u odredbama za provođenje prostornog plana za vašu jedinicu lokalne uprave, tada je površina vaše poljoprivredne čestice u planom dozvoljenim granicama, s time da bi vaša čestica trebala biti izvan građevinskog područja da se te odredbe prostornog plana mogu primijeniti.

Pod poljoprivrednim gospodarskim građevinama podrazumijevaju se ovisno o namjeni poljoprivrednog zemljišta (oranica, voćnjak, vinograd, površina za uzgoj ljekovitog i aromatičnog bilja i slično) – spremišta alata, kultivatora, poljoprivrednih proizvoda, klijeti, sušare za poljoprivredne proizvode, staklenici za uzgoj povrća, voća i cvijeća, plastenici i slično, a naglasak je na svemu vezanom uz biljnu proizvodnju (s izuzetkom pčelinjaka i ribnjaka - a što vama niti nije u planu).

Nemojte biti niti šokirani niti malodušni – možete se baviti  poljoprivredom na svojoj čestici, ali pritom zaboravite kokice – ili ih imajte na crno. Mentalni se sklop gospodina u općini,  čim ste vi spomenuli da bi imali i „malo kokoši“, prebacio na prostorno planske odredbe za građevine za uzgoj životinja i uvjete za osnivanje OPG-a. Usputna primjedba, a slijedi ozbiljan savjet.

Uputno bi bilo da zatražite pisanim putem lokacijsku informaciju za svoje poljoprivredno zemljište u nadležnom tijelu graditeljstva (ili preko edozvole ili možete osobno predati zahtjev), pa ćete mjerodavno saznati što se sve može na tom zemljištu graditi. U zahtjevu je dovoljno navesti katastarsku oznaku zemljišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s vama, Spitfire, meni je taj dio izlaganja od Borbauvijek kod označavanja citata promakao ispod radara . Isto tako, iz mog nabrajanja koje se građevine smatraju poljoprivrednim gospodarskim građevinama vidljivo je da građevina  koja bi se koristila za odmaranje nije uključena kao opcija.

Najvjerojatnije je da bi taj dio u svezi odmora bio ispravljen lokacijskom informacijom, makar se često takve poljoprivredne gospodarske građevine koriste baš u tu namjenu (bez poljoprivrednih radova), jasno, bez ikakvog zakonskog  temelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno. Ja sam se samo osvrnuo zašto je moguće da su ga uputili na otvaranje OPG ako se ima dovoljna kvadratura. Jer ako se ne spominje nikakav odmor PP uglavnom propisuju da je moguće gradnja poljske kućice na čestici preko 1000 m2. E sad hoće li korisnik poslije tu ubaciti nekakov "krevetić" za odmor od rada nitko ga ništa neće pitati dok se taj "krevetić" ne pretvori u objekat za seoski turizam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija