Jump to content

U mirovinu s premalo staža ...


MrSax

Preporučene objave

prije 2 sati , MrSax je napisao:

ima li smisla da radim još tri godine, do 68.?

Poštovani,

odgovor na pitanje ima li smisla da radim još tri godine, do 68.? sami morate dati. Nije mi poznat Vaš prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž, ali odnosi iznosa starosnih mirovina na ova dva primjera mogu Vam puno toga razjasniti.

Prvi iznos starosne mirovine po ZOMO je simuliran uz pvb od 1,000 a drugi iznos je Vaša potencijalna minimalna starosna mirovina ako ste imali mala primanja tijekom ukupnog radnog staža.

Rad do 70-og rođendana bi Vam donio ovaj iznos mirovina, obratite pozornost na promjenu polaznog faktora ZOMO.

Izracun mirovine 65.jpg

Izracun mirovine 68.jpg

MsSax izračun starosnih mirovina po ZOMO.makroenabled.xlsm 2 MsSax izračun starosnih mirovina po ZOMO.makroenabled.xlsm

Izracun mirovine 70.jpg

3 MsSax izračun starosnih mirovina po ZOMO.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 velika hvala na brzom i iscrpnom odgovoru. Datum rođenja je 29.11.1964. Ne mogu si još dati izračunati mirovinu, to rade tek godinu ili dvije prije odlaska, pa ne znam svoj pvb.  Imam mogućnost promijeniti radno mjesto, a nije mi svejedno na kojem bih mjestu morao raditi do 2029 ili 2032 g...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

preko e građani možete odmah zatražiti izračun mirovine bez uvjeta i onda imate svoj dosadašnji pvb za informativni (ne i točan) izračun starosne mirovine, uz projekciju i dodavanje mirovinskog staža za 5 ili 8 godina.

Izračun nije potpuno točan jer niste potpuno sigurni kako se bude kretao Vaš stvarni pvb za 5 ili 8 godina.

lp

MsSax izračun starosnih mirovina po ZOMO.makroenabled.xlsm 2 MsSax izračun starosnih mirovina po ZOMO.makroenabled.xlsm 3 MsSax izračun starosnih mirovina po ZOMO.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija