Jump to content

Korištenje toaleta na radnom mjestu


Harambašica

Preporučene objave

Htjela sam kupiti nešto. Prethodno sam nazvala i provjerila radno vrijeme trgovine, za svaki slučaj. Radi se o dućanu specifičnom robom, u samom centru grada. 

Čekala sam pred zatvorenim vratima 25 minuta, svakako predugo. Trgovkinja se opravdavala da je morala na toalet, (možda je usput popila i kavu). U svakom slučaju u vrlo lijepo sređenom dućanu, furaju se na neku ekskluzivu, nemaju toalet, a radi samo jedna.

 

Je li to zakonito?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, Harambašica je napisao:

Meni je to nekako jadno. 

Da, jadno i ponižavajuće.

Čak i kad imaju osigurani toalet u sklopu poslovnice u pravilu osoba radi sama u smjeni i ne smije zatvoriti trgovinu dok ide na toalet. Tada bi kao trebale zvati zaštitara (kada su u sklopu trgovačkog centra) da im pričuva poslovnicu dok obave nuždu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, hetta je napisao:

A gdje bi u kiosku trebali imati wc recimo?

Lijepo ste Vi ovo banalizirali.

Naravno da postoje radna mjesta gdje se ne može osigurati WC ili pak stanka tokom koje bi se obavile ove potrebe, ali i za takve situacije postoji zakonska regulativa. Međutim, problem je što se u praksi ne primjenjuje.

prije 1 sat, hetta je napisao:

Je kako je. Tako dugo dok je zakonski u redu, da li je jadno ili ne, stvar je pojedinca

Pitanje je koliko je što zakonski u redu.

Evo pogledajte link za slične navode radnice. Savjet ovog poslodavca je da radnica vrši nuždu u bocu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija