Jump to content

Prava supruge umrlog branitelja


sbrunov2

Preporučene objave

  • sbrunov2 je promijenio naziv u Prava supruge umrlog branitelja
Dana 16. 09. 2023. u 4:23, sbrunov2 je napisao:

Umro mi je suborac iz rata u 52!godini

koja prava može ostvariti njegova supruga

 

https://gov.hr/hr/obiteljska-mirovina/884

 

3. članovi uže obitelji umrlog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata:
 

·        - ako ste bračni ili izvanbračni drug umrlog hrvatskih branitelja (koji nema status smrtno stradalog ili statusa HRVI iz Domovinskog rata) pravo na obiteljsku mirovinu  možete ostvariti s navršenih 50 godina života pod uvjetom da ste u trenutku smrti hrvatskog branitelja imali navršenih 40 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Josip HR je napisao:

Piše ti, do ili ispod 40 godina 0 bodova.

Ma nebi rekao da nema nikakva prava, bila je ovdje na forumu udovica koja je pisala o ovoj temi, mislim da je pravo na mirovinu ostvarila s navršenih 55 g. ali to je mislim, volio bih znati točnu informaciju s obzirom na broj smrtnosti pedesetogodišnjih branitelja koja je svake godine u porastu a dosta njih je zasnovalo obitelj u četrdesetim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Ma nebi rekao da nema nikakva prava, bila je ovdje na forumu udovica koja je pisala o ovoj temi, mislim da je pravo na mirovinu ostvarila s navršenih 55 g. ali to je mislim, volio bih znati točnu informaciju s obzirom na broj smrtnosti pedesetogodišnjih branitelja koja je svake godine u porastu a dosta njih je zasnovalo obitelj u četrdesetim

U ZOHBDR-u pise, citiram:

Članak 47. (NN 84/21)

(1) Bračni ili izvanbračni drug umrlog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i umrlog hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata, osim bračnog ili izvanbračnog druga umrlog hrvatskog ratnog vojnog invalida iz članka 46. ovoga Zakona, osiguranika ili korisnika prijevremene starosne, starosne, invalidske mirovine zbog potpunog ili djelomičnog gubitka radne sposobnosti ili najniže mirovine ostvarenih prema Zakonu o mirovinskom osiguranju ili prema ovome Zakonu odnosno prijašnjem općem propisu o mirovinskom osiguranju ili prijašnjim propisima kojima su se uređivala prava hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji, stječe pravo na obiteljsku mirovinu kada navrši 50 godina života, pod uvjetom da ima navršenih 40 godina života u trenutku smrti hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata odnosno hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija