Jump to content

Zaposlenje u svrhu ostvarivanja porodiljne naknade


missLilly

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima.
Učiteljica sam po struci, no iako sam vec blizu četrdesete i dalje nemam stalni posao već radim na zamjenama. Na zadnjoj zamjeni koja je trajala skoro cijelu školsku godini morala sam otvoriti komplikacije u trudnoći zbog hematoma i krvarenja. Ugovor mi je istekao 21.6 ali pošto sam zadovoljila sve uvjete i dalje imam naknadu sa HZZO do otvaranja porodiljnog. Termin poroda je 13.1.
Koliko sam shvatila, 45 dana prije moram prekinuti komplikacije i prijaviti se na HZZ kao nezaposlena osoba i onda dobijem onu minimalnu naknadu cca 2000 kn cijeli porodiljni?
Prijateljica mi je jucer sugerirala da se probam zaposliti prije otvaranja porodiljnog kako bih za vrijeme porodiljnog dobivala punu plaću. Bojim se da će sa suprugovom plaćom, minimalnom naknadom i bebom biti jako teško izgurati mjesece koji dolaze.
Zna li itko kako to funkcionira? Koliko prije se moram zaposliti? Moram li predati i tu novu platnu listu?
Mogu li se uopce prekinuti komplikacije kad je riječ o visoko rizičnoj trudnoći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija