Jump to content

Ovrha iz 2009


Saru

Preporučene objave

Pozdrav,

molim vas za par savjeta, naime nedavno mi je u firmu došao zahtjev nekog Odvjetničkog društva da mi uskrate u njihovu korist dio plaće na temelju ovrhe iz 2009 (Rješenje Javni bilježnik, nije sudsko rješenje).

Provjerio sam u Fini račun mi nije blokiran i to rješenje je predano u Finu 2009. poslije toga se ništa nije događalo, pred koju godinu je po zakonu povućeno jer je račun bio blokiran više od tri godine.

Da li mogu i kome uložiti žalbu zbog zastare i da li to odgađa naplatu, odnosno mora mi li firma uskratiti dio plaće unatoč prigovoru na zastaru?

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Saru je napisao:

Rješenje Javni bilježnik, nije sudsko rješenje

Koji je predmet te ovrhe? Općenito na imovini ili? Dostavljeno je rješenje o ovrsi u originalu ili ovjerenoj kopiji?

prije 1 sat , Saru je napisao:

pred koju godinu je po zakonu povućeno jer je račun bio blokiran više od tri godine.

FINA-a ga je sam povukla ili po nalogu suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, Borbena7 je napisao:

Koji je predmet te ovrhe? Općenito na imovini ili? Dostavljeno je rješenje o ovrsi u originalu ili ovjerenoj kopiji?

FINA-a ga je sam povukla ili po nalogu suda?

Općenito na imovini ovršenika, ali osim predaje na Finu nisu mi poznate nikakve druge radnje zadnjih 14 godina

Ovako stoji napomena: nemogućnost izvršenja temeljem čl.12.ZPONS-a -  u tom trenutku ovrha je bila stara 13 godina bez ikakvih radnji meni poznatih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Saru je napisao:

Da li mogu i kome uložiti žalbu zbog zastare i da li to odgađa naplatu, odnosno mora mi li firma uskratiti dio plaće unatoč prigovoru na zastaru?

Poslodavac ih slobodno može odbiti, te uputiti da su dužni čekati naplatu na FINA-i.

Ako poslodavac odluči provesti ovrhu, tada Vi imate rok od 60 dana (već je počeo teći od dana uručenja zahtjeva poslodavcu) u kojemu možete koristiti pravna sredstva ovršenika i u kojemu poslodavac ne smije zaplijenjena sredstva prenijeti u korist računa ovrhovoditelja.

Trebate uložiti žalbu izvan roka i to nadležnom Općinskom sudu u kojoj se pozivate na čl. 50. st. 1. toč. 7. i 11. Ovršnog zakona.

Možete uložiti i prijedlog za odgodu sukladno čl. 65. Ovršnog zakona.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Poslodavac ih slobodno može odbiti, te uputiti da su dužni čekati naplatu na FINA-i.

Ako poslodavac odluči provesti ovrhu, tada Vi imate rok od 60 dana (već je počeo teći od dana uručenja zahtjeva poslodavcu) u kojemu možete koristiti pravna sredstva ovršenika i u kojemu poslodavac ne smije zaplijenjena sredstva prenijeti u korist računa ovrhovoditelja.

Trebate uložiti žalbu izvan roka i to nadležnom Općinskom sudu u kojoj se pozivate na čl. 50. st. 1. toč. 7. i 11. Ovršnog zakona.

Možete uložiti i prijg za odgodu sukladno čl. 65. Ovršnog za

Puno Vam hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Saru je napisao:

Sada su tu staru ovrhu poslali u Finu, meni osobno ništa, niti na Fini nema ništa

Imam samo još jedno pitanje, ovdje mi se potkrala greška, nisu rješenje poslali u Finu, trebalo je pisati u firmu - mijenja li to što u smislu Vaših odgovora?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija