Jump to content

Antireketarsko kreativno razmišljanje...


dashimir

Preporučene objave

Bok!

Imao sam nekoliko pravnih zavrzlama koje sam uspio riješti uz neke savjete na ovom forumu.

Hvala vam svima!

Zadnji slučaj je bio s računom za nepostojeću uslugu koji su nam slali na tjednoj bazi. Naš zadatak je svaki put bio da negiramo postojanje usluge i računa za eventualnu ovrhu i budući sud. Dakle, bitno je kako reagiramo.

E sad imam konkretno pitanje i ideju za slučaj koji mi se smješka. Odjavio sam komunalnu uslugu (smeće) i sad će mi tražiti dokaze da ne stanujem u tom objektu (potrošnja struje, vode, i sl.). Ja im neću to dati i oni će poslati uplatnicu za godišnju razinu s uključnim nekim penalima i kaznama. Ako platim, automatski priznajem postojanje duga,

Ali ima jedna kreativna kvaka koja mi je pala na pamet.

Kod plaćanja tog računa mogu pod opisom plaćanja napisati:

                   Plaćanje nekorištene usluge (reket). Ako nije, vratite mi uplatu.

Mislim da ovoliko riječi stane u ono polje za opis plaćanja.

Što mislite, hoće li ovo biti dovoljno da pokrenem proces na sudu zbog reketarenja ako mi ne vrate moju uplatu?

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , dashimir je napisao:

 

Ali ima jedna kreativna kvaka koja mi je pala na pamet.

Kod plaćanja tog računa mogu pod opisom plaćanja napisati:

                   Plaćanje nekorištene usluge (reket). Ako nije, vratite mi uplatu.

A baš je kreativno 😂.Njima je bitno da si platio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razmišljate dovoljno daleko...

 

I kad oni uzmu moje novce, nevraćanjem će potvrditi postojanje reketa. I može li mi to biti dokaz reketarenja na sudu?
 

Ako ćemo logički, sve prevare se događaju zbog novca, a ne računa. I sad da neki dopis/negiranje ima veću pravnu važnost, nego popratni tekst uz novac, nema mi smisla. Samo treba to sve posložiti za sud.

 

A možda sam prekreativan da bi me okolina razumjela 😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 locked this forumu
Dana 30. 09. 2023. u 1:04, dashimir je napisao:

Plaćanje nekorištene usluge (reket). Ako nije, vratite mi uplatu.

Za pravni učinak ove rečenica ista treba biti sastavni dio pravovremeno uloženog prigovora na ispostavljeni račun. Ovako nema baš nikakav pravni značaj.

Dana 30. 09. 2023. u 1:04, dashimir je napisao:

Što mislite, hoće li ovo biti dovoljno da pokrenem proces na sudu zbog reketarenja ako mi ne vrate moju uplatu?

Neće. Opet ćete morati ulagati prigovor, ali ovaj put na rješenje o ovrsi, pa će Vas sud uputiti u parnicu u kojoj ćete morati dokazivati te svoje navode iz prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija