Jump to content

Ponovno pokretanje tužbe nakon zastare


eduardo.

Preporučene objave

Poštovani, prije 10 godina sam dobio tužbu te mi je dotična trebala platiti 15.000 eura. Radilo se o tome da mi je prodala auto koji nije bio njen već od banke (leasing). Auto je glasio na njenu firmu, u međuvremenu je firma zatvorena/propala. Kako je gospođa u dugovima na sve strane nikad ništa mi nije uplatila. Sad je prošlo 10 godina ali ja ne želim odustati. Nije stara i da hoće išla bi raditi u inozemstvo, polako otplaćivala dug.

Moje pitanje glasi: mogu li ponovno pokrenuti tužbu za istu stvar pošto je od stare presude prošlo 10 godina te je otišla u zastaru?

Hvala unaprijed!

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , eduardo. je napisao:

Kako je gospođa u dugovima na sve strane nikad ništa mi nije uplatila.

Da li ste pokušajima prisilne naplate prekidali zastarni rok?

prije 6 sati , eduardo. je napisao:

Moje pitanje glasi: mogu li ponovno pokrenuti tužbu za istu stvar pošto je od stare presude prošlo 10 godina te je otišla u zastaru?

Ne možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 25 minuta, eduardo. je napisao:

FINA ju je pokušala ovršiti ali nije uspjela. Ništa osim toga. Osim ako je pokušaj naplate ujedno i pokušaj prekidanja zastarnog roka.

I što je na kraju bilo s tim pokušajem tj. u kojoj je fazi prisilna naplata? Kad ste je bili dostavili FINA-i?

prije 26 minuta, eduardo. je napisao:

Dakle ona meni duguje novac, nikad ga ne vrati i to joj se nakon 10 godina oprosti? Jesam li dobro shvatio?

Niste, imate ovaj rok za pokušaj naplate i prekidanje zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

FINA se nije mogla naplatiti jer gospođa nema nikakva primanja, samo zaštićeni račun za dječji doplatak i alimentaciju. Nije zaposlena, osim ako nešto radi na crno. Mislim da roditelji imaju neki biznis pa moguće da s njima radi ali joj isplaćuju na ruke. Nema nekretnine na svoje ime. 

No, ako se u 10 godina FINA ne naplati onda ništa nakon tih 10 godina? 

 

upravo sad, eduardo. je napisao:

FINA se nije mogla naplatiti jer gospođa nema nikakva primanja, samo zaštićeni račun za dječji doplatak i alimentaciju. Nije zaposlena, osim ako nešto radi na crno. Mislim da roditelji imaju neki biznis pa moguće da s njima radi ali joj isplaćuju na ruke. Nema nekretnine na svoje ime. 

No, ako se u 10 godina FINA ne naplati onda ništa nakon tih 10 godina? 

 

Presuda je odnesena na FINU još na početku, prije 9 godina negdje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija