Jump to content

Ovrha na pokretninama


pavlaog77

Preporučene objave

Poštovanje svima,

Otac mi je pred 3 mjeseca prepisao kuću i sada glasi na mene 1/1.

Otac također ne živi s nama već 2 godine, otišao je od kuće i živi kod druge žene na drugoj adresi, ali nikada nije promjenio adresu prebivališta te mu i dalje prebivalište glasi na adresu u kojoj živim ja.

Danas sam slučajno ulaskom u njegov e pretinac vidio obavijest o sudskom procesu odnosno zakazanu ovrhu na pokretninama na našoj adresi i kući koja glasi na mene (iz početka teksta otac ju je darovao meni).

Pitanje je: da li imaju pravo ulaziti u moju kuću i otuđiti stvari koje su apsolutno sve moje i od moje mame? On je sve svoje stvari uzeo kada je otišao pred 2 godine.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, sudski ovršitelj ima pravo popisati pokretnine, a Vi imate na raspolaganju prigovor treće osobe. I zašto ne odjavite oca sa svoje adrese?

Hvala vam 

Nisam ga odjavljivao nikada jer nisam htio da radi probleme mami svima kod kuće, niti sam ikada mislio da bi moglo doći do ovrhe na pokretninama.

Ovrha je zakazana za 16.10.2023., mislite li da bi mi uspjelo spriječiti ovrhu da ga već sutra odjavim u mupu s naše adrese i tim dokazom odem u sud koji je i zakazao ovrhu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , pavlaog77 je napisao:

Ovrha je zakazana za 16.10.2023., mislite li da bi mi uspjelo spriječiti ovrhu da ga već sutra odjavim u mupu s naše adrese i tim dokazom odem u sud koji je i zakazao ovrhu?

Ne bih mogli spriječiti, ali bi Vam itekako trebao poslužiti kao prilog prigovoru po čl. 59. Ovršnog zakona. 

Vi možete odbiti pustiti sudskog ovršitelja da popisuje pokretnine u Vašoj kući, ali svakako iza toga uložite sudu ovaj prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija