Jump to content

Upis u knjigu položenih ugovora


Zac236

Preporučene objave

Zanima me gdje se upisuje u knjigu položenih ugovora u Zagrebu. Je li to isto gdje se inače upisuju u knjige stanovi, koji imaju sve legalne dokumente? Gruntovnica je do prije par godina bila u sklopu Nacionalne biblioteke u Trnju. Tamo ili negdje drugdje?

Naime, prodavatelj se uz pomoć advokata napokon, nakon skoro godinu dana uspio upisati u knjigu položenih ugovora i riješiti legalnost. Do sada je bilo vanknjižno vlasništvo. Zanima me je li se sad jednostavno upisati iza njega i mogu li to obaviti bez advokata. Prošli puta sam se sam upisao bez problema, ali su svi papiri bili u redu. Buni me to "knjiga položenih ugovora", a čujem da je pola Zagreba tako upisano.

Na što bih, eventualno, trebao obratiti pažnju?

Uz upis je obavezno priložiti energetski certifikat?

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 18 sati , Zac236 je napisao:

Zanima me gdje se upisuje u knjigu položenih ugovora u Zagrebu.

Na mrežnim stranicama sudova imate točnu adresu zemljišnoknjižnog odjela GS u Zagrebu. Imate i navedene brojeve telefona gdje je moguće dobiti nekakovu informaciju.

prije 18 sati , Zac236 je napisao:

Buni me to "knjiga položenih ugovora

Ništa čudno. Knjige položenih ugovora su se osnovale kada nekretnina nije upisana u zemljišne knjige (npr. sagrađena na društvenom vasništvu a nikada nije odrađen katastar i zk) te se pravo na vlasništvo dijela nekretnine (stan) stjecao polaganjem ugovora u ZK službi suda na čijem se području nalazi i upisom u osnovanu knjigu položenih ugovora. Najveći razlog za to je bio što su zgrade izgrađene a u biti se u ZK ta čestica i dalje vodi kao npr. oranica. Dakle, zgrada pravno ne postoji iako je fizički tu.

 

prije 18 sati , Zac236 je napisao:

Uz upis je obavezno priložiti energetski certifikat?

Ne. EC je prodavatelj obvezan predati kupcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija