Jump to content

Stambeni kredit - Banka


danbudim89

Preporučene objave

Pozdrav,

Razmatram kupovinu stana i dizanje stambenog kredita u banci i naravno covijek uvijek razmatra i stotine nekih drugih stvari koje se mogu dogoditi dok otplacujete stambeni kredit. Na primjer, ostanete dulje vrijeme bez posla, zavrsite na nekom jako dugotrajnom bolovanju, smanji vam se placa ili se desi bilo koji razlog zbog kojeg vise ne mozete placati kredit.

 

Mene sad tu zanima, u kojem trenutku vama banka „oduzima stan“ na nacin da nemate vise pravo zivjeti u njemu, morate se recimo iseliti iz tog stana jer banka preuzima u potpunosti tu nekretninu.

Zamisljam se u situaciji da sam si kupio stan i recimo 5 godina sve normalno otplacujem kredit i onda nastanu neki problemi da ga vise ne mogu otplacivati, a vec sam se uselio i zivim u tom stanju.

 

kako banke postupaju u takvim situacijama? Sto bi se tada desilo samnom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Miran89 je napisao:

Prvo ide ovrha po racunima pa se tek onda stavlja stan na drazbu. Kad se stan dosudi novim vlasnicima, onda ide postupak vaseg iseljavanja iz stana.

Ako i dode do toga najbolje je pokusati prodati stan prvo ili uzeti moratorij na kredit pa se pokusati ponovno zaposliti u tom periodu.

A koliko dugo bude racun pod ovrhom, prije nego se krene sa drazbom?
 

I nakon koliko dana/mjeseci ne placanja banka uopce ovrsuje racun?
 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija