Jump to content

Prometna nesreća, pravilo desne strane, vožnja unatrag


Maligjuro00

Preporučene objave

Poštovani imam slučaj prometne nesreće, vozio sam  vozilom ravno i dolaskom do raskršća bez signalizacije, tj ceste iste važnosti,  s desne strane sam imao kombi vozilo koje se uključivalo u raskršće u rikverc te me udarilo u bočna vrata, ja znam za pravilo desne strane ali isto znam da vozeći u rikverc moraš prepustit sva vozila,na kombiju šteta 0e  okino ga o kuku, a meni 2000e, policija izašla i veli da sam ja kriv da sam morao njega propustiti koji se kretao u rikverc u raskrće, molim savjet tko je u pravu... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste se udarili u raskrižju (ako si ušao u raskrižje), ti si kriv, on je bio na glavnoj i u ovom kontekstu nije bitno to što se kretao unatrag.

Ako si ti stajao prije ulaska u raskrižje i propuštao ga, a on je kretanjem unatrag udario u tebe, on je kriv.

S obzirom na ovo što si napisao, bila je prva situacija (ispravi me ako nije) i dobro su procijenili - on se nije uključivao u promet, nego se kretao glavnom ulicom, što je moguće i vožnjom unatrag.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija