Jump to content

Ovrha jamca po leasingu


Zooky

Preporučene objave

Bivši poslodavac tvrtka d.o.o. i njen vlasnik B.S.me  svojim lažima uvukao u jamstvo za leasing službenih vozila tvrtke.
Radi se o 2 automobila.
Dotični "gospodin" mi je dugovao cca 30.000 kn za neisplaćene plaće tijekom 2019 i 2020. godine. 
Dogovorili smo se da će od povrata PDV-a meni isplatiti neisplaćene plaće te da će partner iz Njemačke s kojim me je upoznao ući svojim kapitalom u vlasničku strukturu tvrtke i otkupiti vozila u roku 3 mj.
 
Nažalost nakon 30 dana od preuzimanja vozila ispostavilo se da je sve bila njegova perfidno smišljena laž. 
Čim sam to shvatio poslao sam Porsche leasingu pismenu i preporučenu izjavu o ukidanju mojeg pristanka na jamstvo u ugovoru o leasingu i sve prethodno ovjerio kod javnog bilježnika.
Sve sam odradio u zakonskom roku koji je izrijekom naveden u Općim pravilima Porsche leasinga.
 
U međuvremenu sam zbog svega imao ozbiljnih zdravstvenih problema te sam zbog gubitka svijesti završio u bolnici.
Najljepše Vas molim za pravnu savjet u rješavanju ovog nepremostivog problema.
 
Porsche leasing se pokazao kao potpuno neprofesionalna tvrtka:
1. Nakon 3 u nizu neplaćene rate za 2020. nisu oduzeli vozila iako sam ja pismeno inzistirao na zapljeni auta jer tako piše Općim pravilima PL-a.
2. Kad su  sredinom 2023. napokon zaplijenili vozila o tome me nisu obavijestili.
3. Vozila su prodali tobože na javnoj dražbi, a da me ni o tome nisu izvijestili.
4. Vrli vlasnik i njegova supruga su u međuvremenu proglasili stečaj tvrtke.
5. Sad me Porsche leasing ponovno tereti za enormne troškove oduzimanja vozila (2.200 EUR) na koje svakog mjeseca "pumpaju" dodatne neobjašnjivo visoke iznose od cca. 200 EUR !
 
Postoji li kakva nada i pozitivno rješenje moje agonije?
Hvala svima.
 
Zooky
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija