Jump to content

Izvlaštenje zbog trase vodovoda.


msti

Preporučene objave

Poštovani,

U uvali Mala Stiniva na otoku Hvaru  na očevini posjedujem vikend kuću te cca 200 metara zračne linije dislociranu parcelu od 400 kvadrata koja je služila kao vrt.

Hvarski vodovod je 2020. usred korone kopao trasu vodovoda Jelsa-Poljica na Hvaru, te usput cestu za održavanje vodovoda koja se pretvorila u magistralnu makadamsku svojom širinom od 6-8metara.

Dio od Poljica prema uvali je kopan postojećom cestom širine 3,5 metara i tu nije bilo problema sa širinom trase!

Za provlačenje cijevi og 16 cm, meni je kompletna parcela što pregažena cestom, što nasuta.

Od početka sam protestirao mail-ovima, kontaktirao bivšeg direktora Grgićeviće te sadašnjeg Bunčugu.

Posjedujem plan radova u kojem je vidljivo da je od mojih 400 trebalo ostati barem 200. Dakle, nasip je trebao doći maksimalno do polovice.

Oba direktora su me zavlačila obećanjima čekajući da vrijeme prođe.

Svi mail-ovi su išli na Hvarski vodovod te na direktora i  ministarstvo. Ministarstvo se oglasilo tražeći materijale o mom predmetu i tražilo strpljenje.

Prije isteka tri godine poslao sam mail naslovljen sa "Zahtjev za naknadu štete".

Još malo pa će četri godine od toga. Ja sam u sedamdesetoj i od 2020. ne mogu koristiti svoje.

Jedna odvjetnica je rekla da ih tužim i tražim povrat u prethodno stanje parcele.

Drugi odvjetnik  mi to nije savjetovao rekavši da  njih nije briga a pokriveni su zakonima.

 Sadašnji direktor kaže: dođite, geodet će izmjeriti parcelu pa ćemo se dogovoriti o obeštećenju ili vraćanju barem dijela parcele.

Dva puta sam ga obavještavao da ću po tjedan biti u uvali, oba puta je "eskivirao". Onda sam mu rekao da kaže kad, a ja ću doći.

Naravno, ništa ni od toga.

Naravno da vodovod nije u funkciji, radovi stoje, nema ni vode ni struje ali cesta koja to nije, uredno služi prometovanju.

Imam li ja ikakva prava? Što da radim?

 

 

 

uređeno: od msti
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija