Jump to content

Ukidanje zabrane upravljanja motornim vozilom ?


MlaJoe Rogošić

Preporučene objave

Poštovanje,

dugo Vas čitam, al' nikad nisam imao potrebu otvarati temu. 

Vozim više od 25 godina i priznajem svoje prekršaje u prometu, Rijetko osporavam. Dogodila mi se jedna "smiješna" situacija.

 

Naime, u siječnju 2022.g., sam "uslikan" vozeći se 121km/h na cesti gdje je ograničenje 80km/h. Prekršaj nisam osporio, samo sam htio da mi se ne uzme vozačka.

Presuda je došla od visokostupanjskog suda u Zagrebu i evo već ne vozim 10 dana (mjesec dana zabrane, 3 boda, minimalna kazna/260 EU).

 

Nisam obraćao pažnju, al mi je kolega s posla ukazao, najvjerovatnije je došlo do previda, ako smo dobro razumjeli. Brzina vozila je umanjena za 10km/h umjesto 10%, za brzine iznad 100km/h.

Znači, brzina na prekršajnom nalogu, umjesto 111km/h, je trebala biti 109km/h (10% od 121), a samim time bi se umanjio razred prekršaja (2 negativna boda i bez zabrane upravljanja).

 

Nisam siguran da li smo u pravu pa pitam Vas.

 

Ukoliko jesmo, kome se mogu obratiti da mi se (eventualno) ukine zabrana upravljanja motornim vozilima?

 

Hvala na čitanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija