Jump to content

KAZNENA DJELA I OSUDE


povrce321

Preporučene objave

Poštovani,

moj muž ima 10 kaznenih djela,dva su na uvjetu, sad ima sud u Rijeci za razbojništvo iako nije on kriv već je razdvajao dotične ljude, bio je sa krivim ljudima drogirao se kad je bio mlađi, nije razmišljao svojom glavom i bio je skraćen,  nisu to teška kaznena djela nije bilo oružja ni pljački i sva su djela starija ali opet smo jako zabrinuti za budućnost, ja sam trudna mladi smo 21.godinu i sad smo u strahu što napraviti čekati te presude i nadati se najboljem ili bježati iz RH? 

On je većinu toga i potpisivao iz straha i radi prijetnji i prisile policajaca na potpis.

upravo sad, povrce321 je napisao:

Poštovani,

moj muž ima 10 kaznenih djela,dva su na uvjetu, sad ima sud u Rijeci za razbojništvo iako nije on kriv već je razdvajao dotične ljude, bio je sa krivim ljudima drogirao se kad je bio mlađi, nije razmišljao svojom glavom i bio je skraćen,  nisu to teška kaznena djela nije bilo oružja ni pljački i sva su djela starija ali opet smo jako zabrinuti za budućnost, ja sam trudna mladi smo 21.godinu i sad smo u strahu što napraviti čekati te presude i nadati se najboljem ili bježati iz RH? 

On je većinu toga i potpisivao iz straha i radi prijetnji i prisile policajaca na potpis.

Neke puteve nije htio odvjetnika jer nije bio kriv,a kad je htio odvjetnika po službenoj dužnosti govorili bi mu da on radi i da nema pravo na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 49 minuta, povrce321 je napisao:

Poštovani,

moj muž ima 10 kaznenih djela,dva su na uvjetu,

Kako mislite 10 kaznenih djela? U smislu već je osuđen i kazne su odslužene, a 2 su u tijeku uvjetne ili?

prije 49 minuta, povrce321 je napisao:

ja sam trudna mladi smo 21.godinu i sad smo u strahu što napraviti čekati te presude i nadati se najboljem ili bježati iz RH? 

Ne može vam nitko savjetovati da bježite od tijela progona

 

prije 49 minuta, povrce321 je napisao:

On je većinu toga i potpisivao iz straha i radi prijetnji i prisile policajaca na potpis.

Neke puteve nije htio odvjetnika jer nije bio kriv,a kad je htio odvjetnika po službenoj dužnosti govorili bi mu da on radi i da nema pravo na to.

Razlika je odvjetnika kao branitelja po službenoj dužnosti (kad je obrana obvezna) i odvjetnika kao branitelja na teret proračunskih sredstava (kad obrana nije obvezna, ali ga netko želi, a ne može priuštiti).

Od kad ima pravo na branitelja po službenoj dužnosti ovisi tereti li ga se za osnovni oblik razbojništva (čl. 230. st. 1. KZ-a) za koji je propisana kazna od 1 do 10 g zatvora ili za kvalificrani oblik iz stavka 2. istog članka za koji je propisana kazna zatvora od 3 do 12 godina.

Ako je za osnovni oblik, onda ima pravo na branitelja od dostave optužnice (čl. 66.  st. 1. t. 5. Zakona o kaznenom postupku).

Ako je za kvalificirani oblik, onda je to u nadležnosti Županijskog suda po čl. 19.c. Zakona u kaznenom postupku.  Tada bi imao pravo na branitelja po službenoj dužnosti od prvog ispitivanja ili donošenja rješenja o provođenju istrage sve do pravomoćnog dovršetka kaznenog postupka po čl. 66. st. 1. t. 2. Zakona o kaznenom postupku.

U svakom slučaju, ne igrajte se, uzmite odvjetnika ako neće dobiti odmah branitelja po službenoj dužnosti.
 

uređeno: od Ivo Kermartin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija