Jump to content

Zajedničko skrbništvo (bez alimentacije) - trebam savjet


logit99

Preporučene objave

Pozdrav svima,

otac sam, rastavljen sam od 2017.g. te sam sudski uspio dobiti zajedničku skrb nad dvoje djece.

Plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi iz 2017, koji se nije mijenjao, je napravljen tako

 da djeca budu 7 dana kod mame pa 7 dana kod mene i tako ukrug. Napisano je da se za sve ostale bitne stvari oko odgoja "dogovorimo".

 

Bivša žena je možda samo prvu godinu dana poštivala navedeni pisani plan. Zadnjih nekoliko godina

je tražila da to bude 2 tjedna, pa 3 tjedna, nekad je nije bilo i po mjesec dana u komadu. Naime, ona se odselila

u Austriju, pa Njemačku a sad navodno u Švicarsku gdje non stop mijenja poslove.  Znam da je  u svim državama

imala privremeno boravište ili prebivalište - ne poznajem točno pojmove. Trenutno je valjda u Njemačkoj.

Kada se vrati u HR ona "odradi" svoje vrijeme sa njima ali nikad nije kod kuće pa su oni sami kad su kod nje.

Stariji sin kaže da mama u zadnje vrijeme dosta pije alkohol, sama, predvečer uglavnom.

 

Ne poštuje pisani dogovor oko zajedničkog skrbništva, dolazi kad njoj odgovara i odlazi kada njoj dogovara.

Sin sad ima 15.5gd a kćer 11.5 gd.  Mislim da ovo nije dobro za djecu i želim ih zaštititi od takvog načina života,

kod mene je sigurnost, stabilnost i imaju sve uvjete.  Sin ovo dobro podnosi ali kćer ne, ona je često razočarana mamom

i lažnim obećanjima.  Također, nebriga oko škole, urednosti, redovite prehrane i još puno toga ne štima kad su kod nje.

 

Ona se promijeniti neće, ona je sebi na prvom mjestu a ne vlastita djeca.

 

Želim ovo promijeniti, da budu stalno kod mene,  a ona da ima pravo viđanja kad se zatekne u HR.

Što mogu poduzeti po ovom pitanju ?

 

Hvala svima.

 

P.S.

Plan roditeljske zajedničke skrbi iz 2017 je napravljen relativno lako na sudu jer fizička udaljenost od stana gdje 

bi trebali živjeti s njom i kuće u kojoj žive sa mnom je cca 500m. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija