Jump to content

Prometna kazna Austrija


Konpa

Preporučene objave

Naime, radio sam sezonski posao u Austriji, kući u Hrvatskoj niko nije bio prisutan, u međuvremenu dok sam bio tamo prometna kazna od 60e mi je došla poštom u Hrvatsku, nepreporučeno je ubačena u sandučić i tako stajala par mjeseci.

Piše da je trebalo u roku 4 tjedna platit, što mi je činiti sad, moram li uopće to platiti ako su poslali nepreporučeno?

Ne bih htio da me ovrše i nabiju par sto eura radi 60e.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije kasno da to sad platim? Bez obzira na toliki dug period od izdavanja kazne.

Nije stvar u 60e, već, šta ako platim a u međuvremenu je već pokrenut neki proces, što sam onda napravio.

Ima papir i na hr jeziku i na njemačkom.

Zapravo, na hr ima samo ono ako nisam ja vozio, kazna nije na Hrvatski prevedena.

uređeno: od Konpa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obavijest MORA biti na HR jeziku, jer još uvijek je na snazi "Direktiva (EU) 2015/413 Europskog parlamenta i Vijeća od 11. ožujka 2015. o olakšavanju prekogranične razmjene informacija o prometnim prekršajima protiv sigurnosti prometa na cestama" (tekst značajan za EGP) a u čl. 16 navedne Direktive stoji :

države članice trebale bi osigurati odgovarajući prijevod pisane obavijesti koju šalje država članica prekršaja, kako je predviđeno u Direktivi 2010/64/EU Europskog parlamenta i Vijeća (8)

Dakle, ako nije na HR jeziku, osobno bih zanemario. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija