Jump to content

Porez na dohodak po privatnim ugovoru


zjmp

Preporučene objave

prije 7 sati , zjmp je napisao:

Poštovani, 

da li trebam osnovati neki pravni oblik (opg, obrt, doo...) ako kao fizička osoba koja je u radnom odnosu sklopim ugovor o otkupu (sjemena) i primam uplatu na žiro račun, ze predam poreznu prijavu 

Ako se radi o stalnom poslu, onda . Da, ali, ako se radi o jednokratnoj ili nekoliko otkupa godišnje , možete to uraditi ipreko ugovora o djelu, i na 
kraju godine platiti porez na dohodk, od nesamostlnog rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , frenki zg je napisao:

Ako se radi o stalnom poslu, onda . Da, ali, ako se radi o jednokratnoj ili nekoliko otkupa godišnje , možete to uraditi ipreko ugovora o djelu, i na 
kraju godine platiti porez na dohodk, od nesamostlnog rada.

Hvala na odgovoru, tako sam se i nadala. Zabrinuta sam samo bila jer se radi o poljoprivrednom sektoru i sadnji, te prodaji sjemena.

Da li otkupljivač sjemena koji će samnom potpisati Ugovor o djelu ima ikakve dodatne troškove osim otkupnih?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , zjmp je napisao:

Da li otkupljivač sjemena koji će samnom potpisati Ugovor o djelu ima ikakve dodatne troškove osim otkupnih?

Malo, je nejasno, u smislu- dali vi nmjeravate, prodavati ili kupovati.?
Dali otkupljivač, osim što plati otkupljeno ima još određene troškove,
je preširoka tema, za koga otkupljuje, tkovrši prijevoz, dali isti plasira u tranzitu ili koristi skladište dok ne nađe kupca..puno otvorenih pitanja,
za kvalitetan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , frenki zg je napisao:

Malo, je nejasno, u smislu- dali vi nmjeravate, prodavati ili kupovati.?
Dali otkupljivač, osim što plati otkupljeno ima još određene troškove,
je preširoka tema, za koga otkupljuje, tkovrši prijevoz, dali isti plasira u tranzitu ili koristi skladište dok ne nađe kupca..puno otvorenih pitanja,
za kvalitetan odgovor.

Poštovani,  hvala puno na trudu!

Po svemu sudeći otvorit ću doo ili sopg, obzirom da je u pitanju kompleksna situacija i oko troškova i oko poreza, pdv-a ako će biti veća otkupna vrijednost moga proizvoda od 300.000 kuna. Moram još proučiti troškove "hladnog pogona" za sve potencijalne oblike pravnih osoba koje bi mogla otvoriti. Dala sam si i ja truda,a nisam samo Vas maltretirala 😊

Još jednom zahvaljujem na odgovoru. Pomogli ste mi u odluci da svakako otvorim neki oblik pravnog subjekta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija