Jump to content

Kupnja kuće bez uporabne-nadograđena kuća


Imilkoo

Preporučene objave

Poštovani!

Nasli smo konačno kuću koja nam odgovara ali ima jedan problem ,kuća nema uporabnu to ni sam vlasnik nije znao jer je nasljedio tek kad su izasli na teren radi uporabne ( nama je trebala radi kredita)utvrđeno je da ima vise m2 nego u papirima kuca je na 3 etaze svaka etaža ima vise 20m2 ukupno 60m2 vise nego u papirima.

Kuca je ukupno 360m2...120m2 po etazi prizemlje,kat i poviseno potkrovlje

E sad koja je procedura da se to legalizira? 

I glavno pitanje moje je dali je mozemo kupiti i prepisati bez uporabne pa naknadno mi kao vlasnici napraviti legalizaciju??

Sadasnji vlasnik je u Njemačkoj njemu nije problem i on ce to pocet sređivat kad dode ali ce to potrajati,a mi bi kupili za keš kuću on bi spustio cijenu za sve te papire sredit i počeli sređivati kuću...jer ako bi čekali njega dok to sredi ode godina ko nista

Kuca ima prikljucke vode,struje,placene komunalije

Nisam pitao vlasnika jedino kad je građena kuća ,negdje 80ti do 90ti godina po mojoj procjeni,ima na fasadi oštećenja iz rata

 

Hvala puno

uređeno: od Imilkoo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 01. 2024. u 21:32, Imilkoo je napisao:

E sad koja je procedura da se to legalizira? 

Ista kao da tek želite graditi/nadograditi kuću. Mora zadovoljiti trenutno važeće odredbe za provođenje prostornog plana  i to vam je trenutno najveći problem na koji bi trebali imati točan odgovor, može li se ili ne. Taj odgovor bi eventualno mogli dobiti u nadležnom upravnom odjelu za prost. planiranje i gradnju ili ovl. arh. uredu, pa ako je moguće onda bi odgovor na ovo pitanje

Dana 30. 01. 2024. u 21:32, Imilkoo je napisao:

dali je mozemo kupiti i prepisati bez uporabne pa naknadno mi kao vlasnici napraviti legalizaciju?

bilo da, možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija