Jump to content

Žalba na rjesenje, nove cinjenice, zup, postupanje


jinx24

Preporučene objave

Molim pomoć.

Na negativno rješenje prvostupanjskog tijela xy osoba nije (jos) uložila zalbu već je svoje nezadovoljstvo ukazala putem maila pravniku ustanove prilikom čega je iznijela nove cinjenice (medicinske prirode) koje znatno mijenjaju ishod. Valja spomenuti da je voditelj postupka donio rješenje na osnovu negativnog medicinskog vještačenja tijela iste ustanove.

Pravnik ustanove odgovara (na sada dostavljene nove cinjenice u mailu) da se boji da voditelj postupka sada ne zna kako primijeniti članak 47. ZUP s obzirom na nove cinjenice (??) (po meni nema nikakve logike primjenjivati taj članak sada kad je rjesenje vec doneseno?!) umjesto da xy uputi na zalbu??

Koji je ispravan korak po Zupu? Uputiti xy na zalbu pa rijesiti to u prvom stupnju odnosno dostaviti na drugi stupanj, ići na obnovu postupka, rješenje zamijeniti novim ili zbilja sada u mogucem žalbenom postupku analizirati članak 47. Zupa?!

Molim nek me netko prosvijetli jer se bojim da mi trenutno ZUP tumači netko tko nema veze s istim... Unaprijed hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez komplikacija. Prvostupanjsko rješenje, uputa o pravnom lijeku, izjaviti žalbu, čekati ishod.

Ne može voditelj postupka mijenjati odluku medicinskih vještaka, već to mogu samo medicinski vještaci.

Vještačit će se povodom žalbe u drugom stupnju i ako su ti novi razlozi koje iznosite opravdani, vještaci drugog stupnja će donijeti nalaz kojim će se mijenjati ishod rješenja.

Također, i na drugostupanjsko rješenje možete uložiti tužbu pa ići na upravni spor.

Glede novih činjenica, obnove postupka i slično, ti instituti se primjenjuju kod već pravomoćnih rješenja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija