Jump to content

Što uključuje/podrazumijev Neizravni nadzor paušalnog obrta?


ivek32

Preporučene objave

Poštovannje,

Dobio sam obavijest na mail od Porezne Uprave da trebaju obaviti Neizravni nadzor nad mojim novoosnovanim paušalnim obrtom. Što ta provjera podrazumijeva? Koje dokumente ću morati prikazati? Što mogu generalno oćekivati da če inspektor tražiti od mene?

 

L. P. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ivek32 je napisao:

Poštovannje,

Dobio sam obavijest na mail od Porezne Uprave da trebaju obaviti Neizravni nadzor nad mojim novoosnovanim paušalnim obrtom. ra  Što ta provjera podzumijeva? Koje dokumente ću morati prikazati? Što mogu generalno oćekivati da če inspektor tražiti od mene?

 

L. P. 

Sama Riječ - Neizravni u odnosu na - Izravni, nadzor vam daje odgovor.
Tržiti će od vas da im dostavite određenu dokumentaciju - neće dolaziti,osobno kod vas , več čete vi, Osobno  Gospodi doči  s papirima , pred noge. 
Što ta provjera podzumijeva? -  Vjerovatno, pregled tražene dokumentacije.
 Koje dokumente ću morati prikazati ? - One, koje oni zatraže.
Što mogu generalno oćekivati da če inspektor tražiti od mene?
- Vjerovato, sve ono što je u opsegu njihovog posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , ivek32 je napisao:

Što ta provjera podrazumijeva?

To je neka glupa provjera koju provode zbog eu direktive. Uglavnom riječ je provjeri novoosnovanih poslovnih subjekata radi utvrđivanja činjenica bitnih za oporezivanje. Uglavnom: izdajete li račune po propisima, poslujete li na prijavljenoj adresi, otvorene račune van RH i jesu li prijavljeni poreznoj (tipa Revolut Business) i ostale bitne činjenice za oporezivanje.

Tako da se nemate čega bojati. Pripremite ugovor ili suglasnost na temelju koje ste registrirali obrt na toj adresi, račune valjda imate, sami znate imate li kakav ino račun i jeste li ga prijaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , ivek32 je napisao:

Zahvaljujem. Trebam li dostaviti odgovore i dokumente fizički, ili mogu li ispuniti upitnik preko emaila? Porezni dijelatnik nije naveo eksplicitno, samo da odgovorim na pitanja. 

Se dogovorite e - poštom.
Oni su vam dužni dostsviti u pisanom obliku,koju dokumentaciju da dostavite., slično , kad se radi o Iravnom nadzoru, isti su se dužni najaviti,
3 dana ranije i dogovoriti, koju dokumentaciju da priredite (jer je moguče da se ista nalazi u knjig. servisu,a isti je naputu ) vrijeme, kadi vama odgovara vrijeme kontrole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija