Jump to content

Ostavinska rasprava - povrat darova praksa


lexlucky

Preporučene objave

Lijep pozdrav,

 

Baka mi je oporučno ostavila stan. Vlastita majka (kćer od pokojne) me je tužila za nužni dio 50%, te traži povrat darova kako bi se namirio nužni dio i iz darova. Ja nikada nisam primila nikakve darove od bake.

Problem je u tome što mi je baka izvadila veću količinu novca "u kešu" i dala trećoj osobi prije više od godinu dana od smrti bake. Ta osoba koja je primila novce sve to negira.

Moje pitanje je:

1. Kako da dokažem u ostavinskom postupku/parnici da nisam dobila te novce?

2. Što mogu očekivati dalje od protustranke?

 

Lijep pozdrav i hvala na odgovoru

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je majka tužila vas, onda ona mora dokazati da ste taj dar primili. Ne morate vi dokazivati da ga niste primili, vi se samo držite svoje tvrdnje da taj novac nije predan vama. Ne možete nikako dokazati negativnu činjenicu, to je kao da ja moram dokazivati da nisam nikada sletio na Mjesec. 

Ali - ako je stan koji vam je oporučno ostavljen jedina ostavinska imovina, onda se majka svakako može pozvati na povredu nužnog dijela i tražiti dio tog stana (polovicu od onoga što bi naslijedila kao zakonska nasljednica, da nije bilo oporuke). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija