Jump to content

Ovrha


tesaaab

Preporučene objave

Otac je premimuo 2019. godine i ja, majka i maloljetna sestra naslijedile smo svu imovinu. Na oca je glasio kredit koji se u dogovoru s bankom nastavio plaćati od obiteljske mirovine u ratama. Sad nakon 5 godina banka šalje prijedlog za ovršni postupak. Što je najbolje učiniti i što se uopće može?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijednost nasljeđenih djelova zasigurno prelazi vrijednost tog kredita jer su naslijeđene 2 kuće, zemljište i šume.

Banka nije nikome ustupila dug.

Do sada od smrti oca mjesečno smo uplaćivali cijeli iznos obiteljske mirovine koju je nalsijedila moja sestra u iznosu od 350 eura što je otrpilike ekvivalentno anuitetu koji se plaćao dok je otac bio živ (cca 2500 kn). Nakon smrti tako je bilo i dogovoreno s bankom, no sada su poslali ovrhu na kojoj piše da je iznos preostalog duga 20.000 € i to na dan 8.10. 2022. , ali iznos je zasigurno manji pošto nije bilo prekida u otplati kredita u 2023. godini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , tesaaab je napisao:

Vrijednost nasljeđenih djelova zasigurno prelazi vrijednost tog kredita jer su naslijeđene 2 kuće, zemljište i šume.

Ovo znači da u cijelosti odgovarate za očev dug tj. da nema osnove za prigovor po čl. 139. st. 3. Zakona o nasljeđivanju u smislu da Vas se potražuje više nego li ste naslijedili.

prije 8 sati , tesaaab je napisao:

Banka nije nikome ustupila dug

U tom slučaju mi je dosta čudno da idu s ovrhom s obzirom na sve što ste naveli.

prije 8 sati , tesaaab je napisao:

Do sada od smrti oca mjesečno smo uplaćivali cijeli iznos obiteljske mirovine koju je nalsijedila moja sestra u iznosu od 350 eura što je otrpilike ekvivalentno anuitetu koji se plaćao dok je otac bio živ (cca 2500 kn).

Ovo je dobro, ali tim više čudno da sada pokreću ovršni postupak.

prije 8 sati , tesaaab je napisao:

Nakon smrti tako je bilo i dogovoreno s bankom, no sada su poslali ovrhu na kojoj piše da je iznos preostalog duga 20.000 € i to na dan 8.10. 2022. , ali iznos je zasigurno manji pošto nije bilo prekida u otplati kredita u 2023. godini.

Da li ste dobili samo prijedlog za ovrhu ili i rješenje o ovrsi na koje možete uložiti prigovor u roku 8 dana?

Dobro provjerite, jer bi ovdje trebali uložiti prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Da li ste dobili samo prijedlog za ovrhu ili i rješenje o ovrsi na koje možete uložiti prigovor u roku 8 dana?

Dobro provjerite, jer bi ovdje trebali uložiti prigovor.

Dobili smo samo prijedlog o ovrsi i piše da je potrebno traženi iznos podmiriti u roku od 15 dana, u protivnom će javni bilježnik donijeti rješenje o ovrsi. Zanima me što je najpametnije sada napraviti u dogovoru s bankom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

U tom slučaju mi je dosta čudno da idu s ovrhom s obzirom na sve što ste naveli.

Ovo je dobro, ali tim više čudno da sada pokreću ovršni postupak.

Imao sam nedavno sličan predmet, čovjek plaćao kredit prethodnog vlasnika nekretnine i banku odjednom nešto prebacilo i pokrenula ovrhu na nekretnini, a nisu ustupili dug

prije 3 minuta, tesab je napisao:

Dobili smo samo prijedlog o ovrsi i piše da je potrebno traženi iznos podmiriti u roku od 15 dana, u protivnom će javni bilježnik donijeti rješenje o ovrsi. Zanima me što je najpametnije sada napraviti u dogovoru s bankom?

Javite se banci za pokušaj nagodbe. Banke gotovo uvijek pristanu čak na manji od punog iznosa jer na taj način smanjuju svoju financijsku izloženost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija