Jump to content

Eklatantno-namjerno ne pojavljivanje na poslu(PREDUGOVOR)


Brunswick

Preporučene objave

Poštovani radim kod istog poslodavca sezonski već par godina. I da ne širim priču. Svake godine sklopim predugovor na daljinu. NIJE STALNI SEZONAC NITI BILO ŠTO SLIČNO. Obični PREDUGOVOR/UGOVOR O RADU NA ODREĐENO(SEZONSKI POSLOVI) Nakon tog pred sami početak rada ugovor o radu. Ako zbog privatnih razloga ne budem u mogućnosti doći raditi ove godine UOPČE SE NE POJAVIM. Mogu li me tužiti za naknadu štete(POTPISAN PREDUGOVOR NA DALJINU) "ELEKTRONSKI". Razlozi su brojni ali recimo najvažniji su zdravstvene prirode. I sad znam da me PREDUGOVOR čvrsto obvezuje pa čak i više nego sam UGOVOR. Sad me zanima kakva je praksa dali se njima uopče isplati mene tužit za ne dolazak na posao. Ili bi mi bezbolnija varijanta bila doči na posao i dati redovni otkaz i odraditi otkazni rok. I da li bi mi u tom slučaju platili što sam odradio ili bi to KNJIŽILI POD "NAKNADU ŠTETE". Te moram naglasiti  da stoji članak koji okvirno kaže da ako sam sklopio Predugovor a poslije se ispostavi da sam bolestan ili postoji bilo kakav bitni razlog koji me spriječava u obavljanju poslova da če raskinuti ugovor bez otkaznog roka uz mogućnost za nadoknadu "ŠTETE". Još da kažem da postoji cijela galerija radnika koji su doslovno "BJEŽALI" ili se doslovno "NISU POJAVILI" niti javili na bilo kakav način. I mislim da su ih sve tužili da bi pola radnog vremena po sudovima hodali. Molim vas za bilo kakav odgovor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija