Jump to content

Kupnja nekretnine sa zabilježbom


Johhny

Preporučene objave

Pozdrav!

Pretražio sam forum, ali nisam našao istu temu, pa da probap pitati.

U vinogradu imam susjeda koji ne održava svoju parcelu, zbog čega sam ja u zadnjih par godina pretrpio dosta štete na svojem vinogradu. Nakon dugo vremena susjed je konačno pristao da mi to proda, ali postoji problem. On nije vlasnik nekretnine. Nekretnina glasi na njegovu majku koja je dementna i nepokretna, a on s njom ima ugovor o doživotnom održavanju prema kojem će on to naslijediti kad ona premine.

Kako da ja sebe osiguram u toj kupoprodaji? Dali je dovoljno da pozovem nekoliko susjeda kao svjedoke i da sastavim ugovor u kojem bude sve to navedeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo sa svjedocima nema nikakvo pravno značenje? To bi služilo samo kao neko "osiguranje".

Kad jednog dana njegoma majka premine i on to naslijedi, onda mogu s njim napraviti ugovor i to riješiti do kraja.

Ovo sad bi bilo tek tolko da mogu krenuti s čišćenjem te parcele, i da se on ne može sjetiti nakon par godina i reći da mi on to nije prodao i da mu ja nisam novce dao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija