Jump to content

Novi zaposlenici i otkazni rok


Kikiriki123

Preporučene objave

Dala sam otkaz u privatnoj firmi i direktor mi je rekao da moram naučiti novu kolegicu poslu u mjesec dana otkaznog roka. U uredu je još 4 kolegica koje rade isti posao kao i ja i  s obzirom na ponašanje rukovodećih ja to ne želim, neka je druge kolegice uče. Dotični je ovim riječima rekao: ja sam ti rekao da ćeš je naučiti i naučiti ćeš je.

Moje pitanje glasi da li je negdje  zakonski određeno da djelatnik koji je na otkaznom roku mora učiti nove zaposlenike? 

Hvala

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Novi zaposlenici i otkazni rok
prije 5 minuta, Kikiriki123 je napisao:

A da li imam pravo koristiti onih minimalnih 4 h odsustva s posla radi traženja drugog posla s obzirom da sam ja dala otkaz?

Da, imate pravo biti odsutni na radnom mjestu u trajanju od minimalno 4 sata tjedno uz naknadu plaće i uz prethodni dogovor s poslodavcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se što sam dosadna, ali što ako poslodavac odbije dati tih 4h?

Ovdje se radi o firmi koja uopće ne cijeni radnika, ljudi masovno odlaze, prijavljuju ih inspekciji, angažiraju odvjetnike jer njihovi rukovodioci počnu ucijenjivati radnike koji daju otkaze tako da im dosta njih ne odradi otkazni rok, ne pojave se na poslu samo da dobiju izvanredni otkaz da se maknu od njih..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija