Jump to content

"Lažni branitelj"


Vinc1985

Preporučene objave

Poštovani:Budući da sam

 upoznat s činjeničnim stanjem o statusu "Hrvatskog branitelja"koji je pokušajem suicida u garažnom objektu 1999 godine namjerno pokušao izvršiti "samoubojstvo na detaljno promišljen plan" da bi na nezakonit način prisvojio novčanu pomoč,Ja Vam se iskreno zahvaljujem ukoliko netko od Vas zna za takav slučaj,pa da ta ista osoba vrati nepošteno stečenu imovinu.Ja Vam se iskreno zahvaljujem na savjetima-procedurama koje moram poduzeti ,u ime svih onih pravih branitelja Republike Hrvatske

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavu možete podnijeti na više načina ( mjesta ). Najbolje je onom tijelu koji je najbliže sudu, a to je Državno odvjetništvo ( DORH )u vašem gradu ili Općini. Možete i  Uredu za branitelje ili najbližoj Policijskoj postaji.

Obzirom da se radi o kaznenom djelu morate imati čvrste dokaze koji će upućivati na osnovu sumnje u  počinjenje kaznenog djela. 

Vodite isto tako računa da je lažno prijavljivanje isto tako kazneno djelo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bdw...još uvijek je enigma, barem meni, kako je moguć e da je popriličan broj policajaca, koji su u ratnim vremenima bili po gradovima, uglovnom većim, koji nisu izašli iz grada, a kamoli vidjeli bojišta, uredno u statusu borbenog sektora....i puni ratni staž!!

Još sam pod dojmom kad sam jedan takav , koji je tražio status na Sudu, rekao da noje on kriv što ga nisu mobilizirali, bio je 24 sata na raspolaganju!

Ali na status punog ratnog staža..dionica ...i svih povlastica uz to, se nije bunio. 

Riba ipak smrdi od glave. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 03. 2024. u 7:44, Robert Hasija je napisao:

Bdw...još uvijek je enigma, barem meni, kako je moguć e da je popriličan broj policajaca, koji su u ratnim vremenima bili po gradovima, uglovnom većim, koji nisu izašli iz grada, a kamoli vidjeli bojišta, uredno u statusu borbenog sektora....i puni ratni staž!!

Još sam pod dojmom kad sam jedan takav , koji je tražio status na Sudu, rekao da noje on kriv što ga nisu mobilizirali, bio je 24 sata na raspolaganju!

Ali na status punog ratnog staža..dionica ...i svih povlastica uz to, se nije bunio. 

Riba ipak smrdi od glave. 

Moja poznanica radila je u kuhinji restorana  Doma garde, cijelo vrijeme rata. Dobila je status hrvatskog branitelja i udjele u BF-u ( udjele ), za sve vrijeme rata, za razliku od mene koji sam zbog ranjavanja dobio samo za dane provedene do ranjavanja u postrojbi ( oko 13 mjeseci),dakle 4x više nego ja.  I ona sam je rekla da to nije u redu, ali zašto nebi uzela jedno i drugo kad je tako propisao ZOPHBDR( za vrijeme Sanadera). U tome razdoblju status branitelja i dionice tj udjele u Braniteljskom fondu dobilo je oko 200.000 novih ljudi. Broj branitelja porastao s 360.000 na 5xx.000.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 03. 2024. u 23:19, revizor je napisao:

Prijavu možete podnijeti na više načina ( mjesta ). Najbolje je onom tijelu koji je najbliže sudu, a to je Državno odvjetništvo ( DORH )u vašem gradu ili Općini. Možete i  Uredu za branitelje ili najbližoj Policijskoj postaji.

Obzirom da se radi o kaznenom djelu morate imati čvrste dokaze koji će upućivati na osnovu sumnje u  počinjenje kaznenog djela. 

Vodite isto tako računa da je lažno prijavljivanje isto tako kazneno djelo. 

Puno Vam Hvala na odgovoru.Sve najbolje Vam želim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija