Jump to content

Izvanredni otkaz poslodavcu


marketa1988

Preporučene objave

Dobar dan
 
Pozdrav, imam upit u vezi davanja izvanrednog otkaza poslodavcu zbog kasnjenja s isplatom place vec 13 dana. U ugovoru imam stavku da ce placa biti isplaćena najkasnije 15-tog u mjesecu. Mozete li mi objasniti koja su moja prava u ovom slučaju i imam li osnove za dati izvanredni otkaz poslodavcu?
Hvala
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pozdrav svima,

Imam situaciju gdje se nikako s poslodavcem ne mogu sporazumno dogovoriti o otkazu, a trebala bih početi raditi sljedećeg tjedna kod drugog poslodavca.

Kako je poslodavac zaista profil zbog kojeg sam i završila na bolovanju, zakida radnike gdje god može...itd, mislila sam dati izvanredan otkaz.

Molim vas savjet koji točno razlog mogu navesti?

Naime krivo mi obračunava naknadu plaću, te ne isplaćuje dodatke navedene Ugovorom o radu.Napomenula bih da sam provjerila kako se ti dodaci zakonski mogu isplaćivati tokom trajanja b.o.(nisu prijevoz i prehrana)
- prošli tjedan mi je poslao kontrolu bolovanja HZZo, koja jre utvrdila da je b.o. opravdano i par puta su spomenuli kako su došli na zahtjev poslodavca

Mogu li uručiti izvanredni zbog gubitka povjerenja u poslodavca?
Neisplate dijela plaće? Kako to sve sročiti?

Također me zanima, kako treba izgledati platna lista tokom bolovanja dužeg od 42 dana? Uplaćuje li poslodavac doprinos za HZMO? 
Naime dobila sam neki papir koji nema veze s platnom listom prijašnjih mjeseci i ne mogu skužiti što je što, a doprinosi za HZMO nisu uplaćeni ovaj mjesec...

Unaprijed zahvaljujem svima i Sretan Uskrs 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobra večer svima, evo da se i ja uključim pitanjem.

Radim u trgovačkom centru, a situacija je sljedeća: 19.03. sam imao slobodan dan te sam radio sve do Uskrsa, kad sam bio opet slobodan jer, eto, Uskrs. I sritan vam svima! Nedjelja 24.03. je bila radna u ovom konkretnom centru. E sad, moje je pitanje da li je ovo dovoljna osnova za davanje izvanrednog otkaza? 11 radnih dana bez tjednog odmora, mislim da je prosto kao pasulj, ali eto, ne bi bila loša potvrda od nekoga.

 

Hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 03. 2024. u 6:40, marketa1988 je napisao:

Da za veljaču

Možete dati izvanredni otkaz, a rok od petnaest dana za izvanredni otkaz počinje teći nakon proteka roka za isplatu plaće koji je određen s ugovorom o radu tj. od 15-og u mjesecu.

prije 10 sati , SilvijaKuh je napisao:

Imam situaciju gdje se nikako s poslodavcem ne mogu sporazumno dogovoriti o otkazu, a trebala bih početi raditi sljedećeg tjedna kod drugog poslodavca.

Ako ste dali otkaz, onda se nemate što sporazumno dogovarati.

prije 10 sati , SilvijaKuh je napisao:

Naime krivo mi obračunava naknadu plaću, te ne isplaćuje dodatke navedene Ugovorom o radu.Napomenula bih da sam provjerila kako se ti dodaci zakonski mogu isplaćivati tokom trajanja b.o.(nisu prijevoz i prehrana)

Jeste pisano tražili očitovanje poslodavca, odnosno računovodstvo o istome?

prije 10 sati , SilvijaKuh je napisao:

Mogu li uručiti izvanredni zbog gubitka povjerenja u poslodavca?

Ne, prema ovome što ste naveli.

prije 10 sati , SilvijaKuh je napisao:

Neisplate dijela plaće? Kako to sve sročiti?

Ako ovo možete dokazati i u roku od 15 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Imali ste slobodan dan 31.3. i 1.4.?

Pa i da i ne, nisam imao slobodan dan ako ste na to mislili, bio je blagdan/praznik, a valjda se blagdan ne može još uvijek podvesti pod slobodan dan. Dakle, onaj slobodan dan, tjedni odmor, nisam imao.

Možda je bolje pitanje što je točno radni tjedan? Je li on nužno od ponedjeljka do petka/subote? Ili se računa od slobodnog dana/tjednog odmora pa do sljedećeg slobodnog dana/tjednog odmora?

 

Svakako mislim da rad 11 dana zaredom nije zakonski dopustiv, ali molim da me se ispravi ako griješim, možda sam krivo protumačio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Možete dati izvanredni otkaz, a rok od petnaest dana za izvanredni otkaz počinje teći nakon proteka roka za isplatu plaće koji je određen s ugovorom o radu tj. od 15-og u mjesecu.

Ako ste dali otkaz, onda se nemate što sporazumno dogovarati.

Jeste pisano tražili očitovanje poslodavca, odnosno računovodstvo o istome?

Ne, prema ovome što ste naveli.

Ako ovo možete dokazati i u roku od 15 dana.

Jesam pitala sam pismeno računovodstvo, odgovorili su da se obratim direktoru.

Zadnje sam im prošli tjedan dostavila doznake i navela kako je sve krivo obračunato, i nitko se više nije oglasio.

To bi onda bilo to, u roku 15 dana od saznanja.Molim samo neku rečenicu kako to ispravno sročiti u skladu sa zakonom?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, SilvijaKuh je napisao:

To bi onda bilo to, u roku 15 dana od saznanja.Molim samo neku rečenicu kako to ispravno sročiti u skladu sa zakonom

Kako bi bilo u pitanju izvanredno otkazivanje ugovora o radu, onda morate navesti razloge zbog kojih otkazujete ugovor o radu, odnosno dužni ste priložiti dokaze u prilog svojih navoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Kako bi bilo u pitanju izvanredno otkazivanje ugovora o radu, onda morate navesti razloge zbog kojih otkazujete ugovor o radu, odnosno dužni ste priložiti dokaze u prilog svojih navoda.

Jesu li dovoljni dokazi to što sam im poslala mailom nove doznake i upozorila kako je krivo obračunato za mjesec veljaču i da molim da sve usklade prema zakonskoj regulativi? To je bilo prošli tjedan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija