Jump to content

Zabrana pristupa


emily123

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Registrirala sam se da zamolim pomoć s problemom uskoro bivši muž.

Naime, prije nekih tjedan dana sam svom mužu odlučila reć da smo završili za sva vremena. Liječen je zbog alkohola više puta ali godinama ne pije. Tu se večer napio doma te izjavio da ću umrijeti prije njega (stariji je od mene 20ak godina). Nije mi htio objasniti kako to misli i što mu to znači. Samo je rekao da je to činjenica. Malo je reći da sam se prepala kao nikad i dok je bio u kupaoni pobjegla u auto i odvezla se (u čarapama, po kiši)... Drugi dan se spakirao i otišao.

Naravno da nije prestao piti od tad, a kamo li raditi probleme. No long story short, u tih cca tjedan dana je uspio utjerati strah u kosti i mojim prijateljima, ne samo meni. Dolazio im je u kućne posjete s prijetnjama i tako dalje. Umislio je da sam našla drugog i sad on to istražuje i radi probleme svima oko sebe. Kad sam jučer doznala još nekoliko detalja o njegovim ispadima i shvatila da ga moram zaustaviti na ovaj ili onaj način prije nego netko strada, uključujući i njega, nazvala sam policiju ne bih li ga prijavila i u nadi da će ga odvesti na triježnjenje i da će se situacija smiriti. Međutim, dobila sam razočaravajući ali očekivani odgovor. Šta bi oni sad trebali. Ako mi nije prijetio smrću direktno, nemam ga za što prijaviti, a što se mojih prijatelja tiče, oni osobno trebaju podići prijavu protiv njega.

Nažalost, od šoka zbog njihovog odgovora se nisam sjetila spomenuti njegovu izjavu kako ću umrijeti prije njega. No kad razmislim, možda ni to ne bi smatrali DIREKTNOM prijetnjom i opet ne bih postigla ništa.

Može li mi netko reći smatra li se to prijetnjom tj ima li šanse da na to ipak reagiraju? I kako se traži zabrana pristupa, kakva je procedura?

Hvala na čitanju i na odgovorima!

P.S. Može i neka treća ideja koje se nisam sjetila? Bilo što što može pomoći.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , emily123 je napisao:

Pozdrav svima!

Registrirala sam se da zamolim pomoć s problemom uskoro bivši muž.

Naime, prije nekih tjedan dana sam svom mužu odlučila reć da smo završili za sva vremena. Liječen je zbog alkohola više puta ali godinama ne pije. Tu se večer napio doma te izjavio da ću umrijeti prije njega (stariji je od mene 20ak godina). Nije mi htio objasniti kako to misli i što mu to znači. Samo je rekao da je to činjenica. Malo je reći da sam se prepala kao nikad i dok je bio u kupaoni pobjegla u auto i odvezla se (u čarapama, po kiši)... Drugi dan se spakirao i otišao.

Naravno da nije prestao piti od tad, a kamo li raditi probleme. No long story short, u tih cca tjedan dana je uspio utjerati strah u kosti i mojim prijateljima, ne samo meni. Dolazio im je u kućne posjete s prijetnjama i tako dalje. Umislio je da sam našla drugog i sad on to istražuje i radi probleme svima oko sebe. Kad sam jučer doznala još nekoliko detalja o njegovim ispadima i shvatila da ga moram zaustaviti na ovaj ili onaj način prije nego netko strada, uključujući i njega, nazvala sam policiju ne bih li ga prijavila i u nadi da će ga odvesti na triježnjenje i da će se situacija smiriti. Međutim, dobila sam razočaravajući ali očekivani odgovor. Šta bi oni sad trebali. Ako mi nije prijetio smrću direktno, nemam ga za što prijaviti, a što se mojih prijatelja tiče, oni osobno trebaju podići prijavu protiv njega.

Nažalost, od šoka zbog njihovog odgovora se nisam sjetila spomenuti njegovu izjavu kako ću umrijeti prije njega. No kad razmislim, možda ni to ne bi smatrali DIREKTNOM prijetnjom i opet ne bih postigla ništa.

Može li mi netko reći smatra li se to prijetnjom tj ima li šanse da na to ipak reagiraju? I kako se traži zabrana pristupa, kakva je procedura?

Hvala na čitanju i na odgovorima!

P.S. Može i neka treća ideja koje se nisam sjetila? Bilo što što može pomoći.

 

S jedne strane bi se mogao izvući da je mislio na Vašu genetiku, prehranu, način života ili nešto peto. Jer činjenica je da nije rekao zašto to govori.

 

S druge strane, sudovi u predmetima muž - žena i sličnim odnosima znaju unatoč tome osuditi čak kad pravno nije skroz čvrsto tako da iskreno, ne znam kolike su šanse da dođe do osuđujuće presude.

Lako bi došlo do potvrđivanja optužnice temeljem Vašeg iskaza i onoga što bi rekli Vaši prijatelji, ali ne znam kako bi prošlo na raspravi. 

Ne bi bilo loše kontaktirati koju od ženskih udruga za savjet jer im je to uže područje djelovanja i surađuju s odvjetnicima koji se usko bave takvim predmetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija