Jump to content

Davanje osobnih informacija i maltretiranje?


Pjetjerj

Preporučene objave

Pozdrav svima. Dijete nam ide u lokalni gradski vrtić. Žena je obiteljski pedijatar i ne govori okolo o svojoj struci, susjedima i roditeljima druge djece pogotovo ne. Jučer je na igralištu mama jednog djeteta koje s našim ide u vrtić došla mojoj ženi i mrtva hladna je tražila medicinski savjet. Žena koja živi u susjednoj zgradi i nikad do tad nije pozdravljala.

Mislimo da je doznala za ženinu struku ili od odgojiteljica u vrtiću, ili iz vrtićkog "dnevnika" s podacima o djetetu i roditeljima za koji odgojiteljice povremeno traže da im potvrdimo ili ažuriramo podatke. Ili eventualno preko googlea. Samo da nasumično ide pretraživati roditelje djece iz vrtića, ne znam koliko je vjerojatno.

Postoji li ovdje temelj za prijavu ili tužbu i protiv koga? Te žene ili vrtića? Ne možemo dokazati od koga je doznala, a ne želimo se "kačiti" s tetama radi djeteta. Samo da mi ženu netko maltretira s poslom van radnog vremena dok je s djetetom za nešto što nije hitno stanje, to nije u redu.

Je li moja žena dužna davati medicinske savjete usred parka i van radnog vremena i kako najbolje priprijetiti (znam da zvuči ružno ali ne mogu naći prikladniji izraz) nekome da to ne može tražiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Pjetjerj je napisao:

Postoji li ovdje temelj za prijavu ili tužbu i protiv koga?

Ne, nemate osnovu za ništa od navedenog.

prije 1 sat, Pjetjerj je napisao:

Samo da mi ženu netko maltretira s poslom van radnog vremena dok je s djetetom za nešto što nije hitno stanje, to nije u redu.

Zapitajte se, zašto ovo doživljavate kao "maltretiranje"?

prije 1 sat, Pjetjerj je napisao:

Je li moja žena dužna davati medicinske savjete usred parka i van radnog vremena i kako najbolje priprijetiti (znam da zvuči ružno ali ne mogu naći prikladniji izraz) nekome da to ne može tražiti?

Nije dužna u konkretnom slučaju. 

Da, zvuči ružno, itekako.

Gospođa bi se s obzirom na struku i obrazovanje trebala znati sama ograditi od ovakvih benignih upita. Dovoljna je jedna rečenica tipa, da ne bi davala stručne savjete izvan radnog vremena ili da ne bi ulazila u djelokrug posla svojih kolega ili da se obrate svom liječniku s obzirom da on ima pristup cjelokupnoj dokumentaciji itd, a nikakve tužbe, prijave ili prijetnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Ne, nemate osnovu za ništa od navedenog.

Zapitajte se, zašto ovo doživljavate kao "maltretiranje"?

Nije dužna u konkretnom slučaju. 

Da, zvuči ružno, itekako.

Gospođa bi se s obzirom na struku i obrazovanje trebala znati sama ograditi od ovakvih benignih upita. Dovoljna je jedna rečenica tipa, da ne bi davala stručne savjete izvan radnog vremena ili da ne bi ulazila u djelokrug posla svojih kolega ili da se obrate svom liječniku s obzirom da on ima pristup cjelokupnoj dokumentaciji itd, a nikakve tužbe, prijave ili prijetnje.

Ma oprostite, ali ovo što ste napisali je bezobrazno. Vi ovdje ljudima pomažete i dajete informacije anonimno na temelju osobne odluke.

Zaista nije isto kada Vas netko pita za savjet online ili kad pita uživo iz vedra neba dok ste s djetetom, i još netko tko s vama nije progovorio ni riječ u životu. Nije li to, suvremenim riječnikom, u najmanju ruku "creepy" ili "stalking"?

Nije primarni problem da je moju ženu neko nešto pitao. Nego način na koji je do toga došlo. Zar mjesto zaposlenja i struka nisu privatni podaci? Ako vrtić ne čuva podatke o zaposlenju roditelja, odnosno učini ih javno dostupnima ili podijeli te podatke s nekim, to nije kažnjivo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno misliš da ljudi oko vas ne znaju koje je ona struke? Ne pričate s nikim, nemate društvene mreže, ne postoji internet, radite negdje na skrivenom mjestu?

Vjeruj, susjedi i poznanici znaju više o vama nego što možete i pomisliti i to je u životu skroz normalno.

Jasno je da bi to ženi smetalo, ali je isto tako jasno da se morala ili mora naviknuti, prvenstveno radi svog mira.

Uglavnom, nemate koga za što tužiti, a ako vas baš zanima, direktno pitajte tu mamu što i od kuda zna, pa ako ćete se htjeti s nekim tužiti, uvijek možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija