Jump to content

Alimentcija-ovrha-inozemstvo


Suncica93

Preporučene objave

Pozdrav, mene zanima na koji način da ja saznam adresu bivšeg partnera. U policiji? Na Czss? Prebivalište navodno u Hrvatskoj, u Czss je izjavio da radi u Nizozemskoj, a njegovi roditelji na sav glas govore kako im sinčina radi u Njemačkoj. S obzirom da u Hrvatskoj ima pokrenutu ovrhu za alimentaciju, ali u Hr nema primanja i dug je za sada oko 4000 eura, zanima me što mogu saznati i od koga gdje mu je boravište pa da se javim nekome tamo, kome? Također me zanima ima li moje dijete pravo na dječji doplatak iz Njemačke ili Nizozemske, gdje god se ispostavi da se dotični nalazi. Dijete naravno živi sa mnom. Imam samostalno skrbništvo. Nije vidio dijete već 11 mj. Zadnju alimentaciju dobrovoljno uplatio prije točno godinu dana. I ima duga od prije. Na sebi nema ništa osim navodno auta iz Njemačke/Nizozemske i kuću koja je pod ovrhom zbog neplaćanja kredita. Što mogu poduzeti? Ako mi netko može napisati sve solucije koje imam. Malo detaljnije za nas laike koji pojma nemamo o zakonima. Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Suncica93 je napisao:

zanima me što mogu saznati i od koga gdje mu je boravište pa da se javim nekome tamo, kome?

Pri MUP-u možete saznati adresu prijavljenog prebivališta, odnosno boravišta, jer imate opravdani interes za to tj. provedbu prisilne naplate.

prije 15 sati , Suncica93 je napisao:

Na sebi nema ništa osim navodno auta iz Njemačke/Nizozemske i kuću koja je pod ovrhom zbog neplaćanja kredita.

Zašto ne predložite ovrhu na tom autu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Pri MUP-u možete saznati adresu prijavljenog prebivališta, odnosno boravišta, jer imate opravdani interes za to tj. provedbu prisilne naplate.

Zašto ne predložite ovrhu na tom autu?

Tek prije 10 dana sam saznala za auto koji je navodno kupio u inozemstvu i onda se ovdje u Hrvatskoj navodno pokvario. I nestao. Palo mi je na pamet da je bila zapljena auta pod nečiji dug. A opet vrijednost auta je manja od duga 

Imam dva profila ovdje. Jedan od davno prije. To je prvi taj. Ovo je drugi. Da se ne bunite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 44 minuta, Lalaland11 je napisao:

Tek prije 10 dana sam saznala za auto koji je navodno kupio u inozemstvu i onda se ovdje u Hrvatskoj navodno pokvario. I nestao. Palo mi je na pamet da je bila zapljena auta pod nečiji dug. A opet vrijednost auta je manja od duga 

Trebali bi provjeriti, da li je taj auto još u njegovom vlasništvu i da li se isplati provesti ovrha u odnosu na njega.

Također, ovrha na pokretninama na adresi prebivališta je vrlo efikasna, jer kad im se dođe plijeniti po kući ili stanu, onda se naglo dugovi otplate. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kredit je bio 30000 eura. Kuća je procijenjena na, koliko se sjećam, 36000 eura. Otplaćeno je možda 6-7 rata kredita. Znači ništa. Još je tu ovrha za pokretanje ovrhe, odvjetnici koji su preuzeli ovrhu, hrvatski vodovod i onda bi bila ja. Budem se radije raspitala u MUP-u za adresu onda. Jer ova kuća se prodaje već 3 godine. Nakon što, ako, saznam adresu, ako je u Njemačkoj, javljam se familienkasse tamo ili nekom drugom, ako znate? Ako sam dobro upućena? Ako je zbilja u Nizozemskoj onda ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Lalaland11 je napisao:

Znači ništa.

Tako je.

prije 19 minuta, Lalaland11 je napisao:

Nakon što, ako, saznam adresu, ako je u Njemačkoj, javljam se familienkasse tamo ili nekom drugom, ako znate?

Morate ćete pričekati odgovor nekog drugog za ovo pitanje.

prije 19 minuta, Lalaland11 je napisao:

Budem se radije raspitala u MUP-u za adresu

Da, svakako, jer imate pravo na ovu informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija