Jump to content

nasljeđen stan u otkupu


vladek

Preporučene objave

 

Dobar dan, nadam se da će mi netko barem malo rasvijetliti situaciju.

 

Otac mi je umro u prosincu 2006. Kao nasljednici ostali smo moj brat i ja kao djeca iz prvog braka te malodobni sin iz drugog braka. (koji je okončan prije nekoliko godina).

 

Budući da je moj otac kao HVI dobio Rješenje o invalidnosti sa 30% oštećenja tako je digao kredit u banci kako bi mogao otkupiti stan koji mu je Min.branitelja nudilo u otkup. Međutim, nakon toga donijeto je novo Rješenje o invalidnosti povećano na 70%. Mene sad zanima, kako sad nastaviti otplatu stana, po starom ili zahtijevati novo rješenje o otkupu, budući da više nisu isti uvjeti za otkup, dakle cijena stana bi trebala biti manja?

I još jedno pitanje. Stan bi do kraja isplatili isključivo moj brat i ja, budući da malodobni brat ne želi. Otplatiti ga pa onda dijeliti na tri dijela? Kako se zaštititi od toga? :-o:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi ste u 1/3 suvlasnici pa za sve odgovarate u 1/3 dijela za dugove.

ako platite otkup imate obveznopravni zahtjev za bratovu jednu trećinu koju ne plaća brat.

kao pravni sljednici ulazite u sve pravne odnose vašeg oca.

inače su statusni predmeti strogo osobni i kao takvi nisu prenosivi. ali ako se obveza smanjuje mozete traziti ispravak po pravomoćnom rješenju o utvrđenom invaliditetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija