Jump to content

Dobio sam OPN, imam par nedoumica


esigente

Preporučene objave

Dobio sam OPN zbog pada sa motociklom na šljunku pri maloj brzini.

Podnio bih prigovor na OPN ( na visinu kazne, 130+260 eura i troškovi utvrđivanja prekršaja, 51,27 eura).

U uputama o pravnom lijeku piše da se prigovor podnosu nadležnom sudu, Koji je to sud? Pad se dogodio kod Pleternice, a ja živim (prebivalište) u Zagrebu, Pretpostavljam da je onda nadležan sud u Zagrebu.

Znam da prigovor trebam poslati u dva primjerka u Policijsku postaju Pleternica, u roku 8 dana. To se šalje poštom preporučeno, ili treba sa povratnicom?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , drot13 je napisao:

Šalješ policiji koja ti je izdala OPN, a oni će proslijediti nasležnom sudu (ne moraš u prigovoru napisati točno koji sud, samo napišeš 'Prekršajni sud'). 

Nadležan je sud gdje se dogodio prekršaj, ne gdje ti je prebivalište.

Ako podnosiš prigovor, nšta ne plaćaš sada.

Puno hvala. 

Dali bi to značilo da bih dobio poziv da se pojavim kod suca za prekršaje u Pleternici/ Požegi?

Ili bi bilo pametno da u prigovoru odmah iznesem svoju odbranu i tražim smanjenje sankcija ( manju novčanu kaznu)? Možda bi tada riješili predmet bez da me pozovu na saslušanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

S povratnicom.

Na žalost ne, samo kao preporučenu pošiljku, imam papir da sam predao pošiljku.

Pitao sam djelatnicu u Pošti, ona je rekla da je to dokaz da sam poslao pošiljku.

uređeno: od esigente
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija