Jump to content

Pomoć tuženima bez odvjetnika


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas da mi pomognete.

 

1. Da li iskaz na raspravi kao tuženi moram dati isključivo usmeno ili mogu slijedeće:

- na glavnoj raspravi pročitati svoj iskaz,

- da li iskaz na glavnoj raspravi mogu pročitati, a nakon toga predati (vlastoručno potpisan i ovjeren kod javnog bilježnika, obzirom da u mjesto gdje idem na raspravu ima događaja da u zapisnik napišu sasvim drugačiji iskaz od iznjegog),

- da li iskaz (možda)... trebam predati prije početka rasprave??

- da li mi je Sud, ako iskaz moram predati prije početka rasprave dužan ovjerom potvrditi prijem iskaza i ostale dokumentacije koju prema uputi na pozivu mogu predati prije rasprave,

- ako iskaz moram predati prije rasprave (bez obzira što ću na raspavi biti prisutan), koliko ranije ga vremenski moram predati????

- od koga imam pravo potraživati naknadu za putne troškove i dnevnicu, od tužiteljice ili Suda i u kojem iznosu???

- koji član Zakon o vlasništvu ili Ustav RH, tumači pravo uživanja na svojem posjedu, a da pri tome ne smetaš druge.....ili nešto slično???? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskaz ste dužni dati usmeno pred sudom.

Kod davanja usmenog iskaza možete se koristit natuknicama i podsjetnikom, ali ne smijete ništa čitati.

Sud je ovlašten gramatički, pravopisno i stilski uobličiti vaš iskaz tako da mu se ne mijenja sadržaj, ali vam zakon dopušta da tražite da se u zapisnik unesu i vaše doslovne izjave.

Kad sudac diktira zapisnik, pažljivo slušajte, jer imate pravo tražiti ispravak vaših navoda, dopunu i na kraju staviti prigovor na zapisnik.

Troškove tražite pred sudom.

Za smetanje posjeda navedite više informacija, jer ima mnogo načina smetanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako predajem dokumentaciju za glavnu raspravu,da li ju mogu predati prije samog početka rasprave?

Da li mogu predati fotokopiranu dokumentaciju ili ju moram ovjeriti kod javnog bilježnika?

U koliko primjeraka sam dužan fotokopirati dokumentaciju?

Na koji način će mi Sud potvrditi prijem dokumentacije?

Da li je Sud dužan u zapisnik sa rasprave navesti koju sam dokumentaciju predao?

 

Zahvaljujem na pomoći. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predate je izravno na ročištu.

Možete predati i kopije, a sudu samo predočiti originale kako bi sud utvrdio istovjetnost kopija i originala, pa Vam se originali vraćaju.

Dokumentaciju predajete u 1 primjerku za sud i po jedan primjerak za svaku protivnu stranku (ako ih ima više) ili u jednom primjerku za protivnika ako njih nekoliko zastupa 1 odvjetnik.

Sud će unijeti u zapisnik da ste predali tu dokumentaciju, a možete i prije predati na protokol, pa će Vam oni odariti pečat sa datumom primitka na jedan Vaš primjerak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija