Jump to content

prijepis vlasništva


anonimno

Preporučene objave

Sa suprugom sklopite darovni ugovor.

Možete ispuniti obrazac tog ugovora, ili ga dati da van ga sastavi odvjetnik ili javni bilježnik.

A kolegica moderatorica vam dobro kaže, trebate se javiti i u banku, jer neke banke u ugovor stavljaju i zabranu otuđenja i opterećenja nekretnine za vrijeme trajanja kreditnog odnosa.

Iako je to doista nepotrebno, jer teret prati svagdašnjeg vlasnika, ako ste potpisali takav ugovor, idite u banku.

A korisno je i u darovnom ugovoru ndodati klauzulu u smislu da je obdarenica upoznata sa teretom, te da pristaje na sve pravne konotacije toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u svim ugovorima o hipotekarnom kreditu stoji "vlasnik i založni dužnik pristaju..." dakle.. i vrijednost nekretnine ušla je u procjenu kreditne sposobnosti i iznosa odobrenog kredita, da se može mijenjati vlasnika nakon uknjižbe kredita onda bi svi skidali vlasništvo sa sebe, a naravno i banka u slučaju neispunjenja obveza iz ugovora podiže ovrhu na tu istu nekretninu....samo se javite i banku prije svega..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz iskustva znam da za promjenu vlasnika NIJE potrebna bančina suglasnost. Dakle u slučaju koji opisuje osoba koja je započela topic, ne treba uopće kontaktirati banku, osim ako postoje posebni ugovoreni uvjeti koji to izričito zabranjuju.

 

Bančina suglasnost je potrebna (a bez toga neće ni gruntovnica provesti upis) kad se mijenja predmet na kojem je uspostavljena hipoteka. Npr. ako se nekretnina etažira ili razvrgava suvlasništvo, i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je vezano promjenz vlasništva, evo o čemu se radi, baka će mi darovati kuću i sada me zanima da li ja kod promjene vlasništva kao suvlasnika mogu navesti i dečka? Željeli bi biti suvlasnici na toj kući ali me zanima da li je to moguće upisati i njega mislim pošto nismo vjenčani?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno NEMA SMISLA tražiti suglasnost od banke.

Tko poznaje makar osnove založnog prava , jasno mu je.

Čak i da se radi o ugovoru o kojem je odredba da vlasnik npr. neće otuđiti nekretninu - niti da tu odredbu ugovora prekrši - za banku nije nastala nikakva šteta. Baš nikakva. Teret ostaje jer je vezan za stvar. Npr. čak i da se etažira - teret ostaje na svim dijelovima stvari - na svim etažama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cindy26 je napisao:

Pitanje je vezano promjenz vlasništva, evo o čemu se radi, baka će mi darovati kuću i sada me zanima da li ja kod promjene vlasništva kao suvlasnika mogu navesti i dečka? Željeli bi biti suvlasnici na toj kući ali me zanima da li je to moguće upisati i njega mislim pošto nismo vjenčani?

 

Naravno da se može.

Tako da baka sklopi darovni ugovor s vama i vašim dečkom, svakome pola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ani2 pa zašto dajete netočne savjete?

 

jedino ako postoji zabrana otuđenja i opterećenja koja je upisana u zem knjige bi značila da se ne može prenijeti.

ako i postoji nešto u ugovoru s bankom to ne obvezuje treću osobu.

to je odnos između banke i tog dužnika, jedino bi mogli u banci otkazati kredit i aktivirati hipoteku zbog takvog ponašanja,

 

dakle, za prijenos vlasništva ne treba suglasnost zaloznog vjerovnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s bankom se treba dogovoriti samo ako zelite preuzeti hipoteku, inace nema nikakve obveze od strane kupca da trazi dopustenje zaloznog vjerovnika za ikakav prijenos.

sve sto bi obvezivalo kupca je samo ako je tako ugovorio sa bankom ili ako u zemljisnim knjigama pise zabrana otuđenja ili opterećenja.

 

dakle, ako je izvadak cist i upisano samo zalog banke nikakvo dopustenje vam ne treba od banke vec samo dozvola za uknjizbu od prodavatelja upisanih kao vlasnici te nekretnine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija