Jump to content

ured za prevođenje,sudsko tumaćenje,lekturu i poduku


anonimno

Preporučene objave

Poštovani , ja i 2 kolegice bi otvorile obrt za prevodjenje, sudsko tumacenje, lekturu i poduku. zanima nas koliko nam se to isplati jer zasad nemamo sigurne klijente tako da bi tek vidjele koliko bi uspjele zaraditi ali svakako bi htjele pokusati. njih dvije su zaposlene, a ja nisam. stoga smo mislile da bi bilo bolje da ga registriramo na mene tako da samo ja sebi placam doprinose, a da one ne moraju za sebe jer im vec njihovi poslodavci placaju. je li to stvarno pametnije nego da budemo suvlasnice sve tri ?

ako bi registrirale na mene, kako ja trebam urediti odnose s njima? mozemo se dogovoriti i nesto potpisati radi nas samih ili treba i pred drzavom imati neki oblik suradnje (citala sam da mogu biti samo zaposlene kod mene) ?

koliki su doprinosi za tu nasu djelatnost/i?

u fini su nam rekli da sudski tumac ne moze biti obrt nego samo samostalna djelatnost ili trgovacko drustvo, a da obrt moze biti samo za prevođenje. to nam je cudno jer znamo ljude koji su tumaci i imaju obrt. je li to stvarno tako ili nas je neko krivo informirao ? ako je tako, moze li se to zaobici nekako?

nadalje, nijedna od nas nema prebivaliste u zg niti svoju nekretninu tako da ne mozemo prijaviti obavljanje obrta u stanu. medjutim sve imamo boraviste, mozemo li i sa samim boravistem registrirati obrt u zg ? (i potpisati najam neke sobice toboz za obavljanje posla, a raditi svaka u svom stanu)

 

hvala, nadam se da nisam previse gnjavila :)

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Nepoznanko , čestitam na poduzetničkom duhu i hrabrosti.

Preporučam Vam da se prvo informirate o bespovratnim poduzetničkim poticajima putem besplatnog info telefona

 

0800/ 234-505.

 

i posjetite stranice Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva.

 

Želim Vam odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija