Jump to content

Nasljeđivanje


anonimno

Preporučene objave

Prilikom ostavinske rasprave za bratom 1998.godine ,ostala braća i sestra su se odrekli prava na nasljeđivanje u korist supruge pokojnog brata.

Kada supruga pok.brata umre tko nasljeđuje-

njezina braća i sestre ili braća i sestra pok.brata

(radi se o djedovini).

Na toj ostavinskoj raspravi 1998.god. nisu obuhvaćene sve čestice koliko bi koštalo naknadno

pokretanje ostavinske rasprave.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da bi prema zakonu koji je bio važeći u to vrijeme i sva naknadno pronađena imovina trebala biti raspoređena onako kako je to bilo u prvom rješenju, jer prema

 

Članak 232. Naknadno pronađena imovina

 

Ako se nakon pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju pronađe imovina za koju se u vrijeme donošenja rješenja nije znalo da pripada ostavini, sud neće ponovo raspravljati ostavinu, već će ovu imovinu novim rješenjem rasporediti na temelju prije donesenog rješenja o nasljeđivanju.

 

Ako prije nije raspravljena ostavina, sud će raspravljati ostavinu samo ako se pronađena imovina sastoji iz nekretnina.

 

Ako se pronađena imovina sastoji iz pokretne imovine, sud će raspravljati ostavinu samo na zahtjev zainteresiranih osoba.

 

e, sad i mene zanima da li je to bas tako ili bi se mogla naci neka 'krivina'?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isprika, izgleda da je doslo do zabune. ja nisam onaj tko je postavio pitanje o nasljeđivanju, samo sam se nadovezala na temu jer me zanima. a imala sam situaciju u kojoj je naknadno pronađena imovina bila raspoređena upravo onako kako piše u citiranom članku i pokušavam nekako nešto izvući za one koji su se odrekli prilikom donošenja prvog rješenja.

mogu li?

hvala.

i oprostite zbog zabune :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija