Jump to content

ZUP-carina


Maun

Preporučene objave

Imam problem kod komunikacije sa službenicima koji se ponašaju krajnje bahato prema strankama.

Predala sam zahtjev za naknadnim carinjenjem stroja iz razloga prodaje. Stroj je uvezen na povlasticu i u JCD nije navedeno da postoji i preferencijal porijekla robe. Tek kada je izdano rješenje u kojem je obračunata carina išli smo u pregled JCD i uvidjeli pogrešku. Iako carina ima original račun na kojem je istaknuta izjava o porijeklu robe službenik ne želi više ništa po tom pitanju učiniti već samo usmjerava na žalbeni postupak drugostupanjskom tijelu. Obzirom da zaista u JCD nije upisan žalba bi mogla biti odbijena.

Zato sam htjela podnijeti zahtjev zahtjev za povrat u prijašnje stanje kako bi utvrdili da zaista postoji osnova oslobođenja ili možda zahtjev za utvrđivanje činjeničnog stanja, ali žena opće ne želi razgovarati...

Molim stručnjake koji se razumiju u ZUP da mi kažu koje bi opcije bile moguće, osim žalbe...

Ne mogu vjerovati da se greške u tiskanju ne mogu nikako ispraviti???Nego ono ako si greškom ispustio slovo tko ti je kriv....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravnoj praksi je uobičajeno da se podnosi žalba zajedno sa prijedlogom za povrat u prijašnje stanje.

 

dakle, podnesi žalbu (ako nije kasno) i uz žalbu podnesi prijedlog za povrat u prijašnje stanje.

 

Ako ti žalba bude odbijena, imaš mogućnosti pokrenuti upravni spor kod upravnog suda.

 

nebi te sada previše zamarao ali...

 

ako nađeš ili se pronađe dokaz na koji upireš u svojem pitanju imaš mogućnost tražiti obnovu carinskog postupka. :-D :čekić:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U carinskom zakonu je propisana mogućnost naknadne provjere deklaracije. Jedino nisam našla rok za podošenje zahtjeva.

Da li netko zna rok??? Obzirom da postoji zabrana otuđenja 5 godina, dakle tih 5 godina je roba pod carinskim nadzorom??

Ja sam predala taj zahtjev, a drugi dan žalbu na rješenje.

U žalbi na rješenje navela da je zahtjev za nakandnom provjerom tek predan i još nije riješen, a predan tek nakon uočene greške.

Da li bi to pravno gledano bilo OK.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija