Jump to content

Europsko i naplata štete


Maza

Preporučene objave

Stvari stoje ovako:

Frajer se zabio 10.11.2006. prednjim dijelom svog auta u stražnji dio mog auta.

Neposredno prije sudara sam se zaustavila na semaforu kod Bundeka i on se jednostavno zabio, dakle on je kriv.

Sporazumno smo se dogovorili da nećemo zvati policiju već smo popunili Europsko izvješće.

Sutradan sam otišla u Jadransko osiguranje (njegovo osiguranje) prijaviti štetu, no tamo su mi rekli da se neću moći naplatiti sve dok se on ne odazove slikanju

On to do danas nije napravio, a ja nemam načina da ga prisilim na to.

Što mi je činiti?

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih uputio vansudski zahtjev za naknadu štete Jadranskom osiguranju, gdje bi od njih tražio i naknadu imovinske (materijalne) i neimovinske štete (trzajna ozljeda vrata, ako ništa drugo), uz napomenu da ću pokrenuti parnicu za naknadu štete ukoliko ne postignemo nagodbu. Svakako će se pokušati nagoditi ako je njihov osiguranik kriv, da bi izbjegli sudske i odvjetničke troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi bilo loše da odete kod nekog automehaničara da Vam procijeni štetu na autu, odnosno da Vam izda predračun koje dijelove treba mijenjati i koliko košta nabava tih dijelova, lakiranje, koliko je potrebno sati rada i sl. kako bi mogli postaviti toliki zahtjev za materijalnu (imovinsku) štetu.

Zatražite naknadu i za povredu prava osobnosti (nova terminologija) na tjelesno i duševno zdravlje, npr.5-6 tisuća za pretrpljene bolove pri trzajnoj ozljedi vrata i 3-4 tisuće za pretrpljeni strah, pa ako prođe - prođe.

Naravno, ovo bi trebali potkrijepiti i odgovarajućim med. nalazima, zato sutra pravac u doktora, pa u automehaničara. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto sam čekala tako dugo?

Iskreno rečeno, zato što sam naivno vjerovala frajeru kad je tvrdio da će ići poslikati svoj auto čim uhvati malo više vremena.

Eto protegnulo se...

U svom osiguranju nisam bila jer zaista nisam znala da oni imaju neke veze s tom saobraćajkom...

Znači, prvo: moje osiguranje, možda automehaničar, pa zahtjev Jadranskom za vansudskom nagodbom?!

Možda i upali... :moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

pozdrav svima...

iako je prošlo već dosta vremena, ja sam još uvijek na početku!

napravila sam sve prema dobivenim savjetima, međutim ništa nije upalilo...

Jadransko se ne da...ne žele mi platiti štetu jer se frajer koji me lupio ne želi odazvati slikanju auta...

što mi je raditi?

prekršajni sud?

 

help!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa više od prekršajnog suda isteklo je vrijeme.

 

Za ovo morate uzeti odvjetnika - ako ijedan bude htio se toga prihvatiti.

 

Pošto Jadransko se oglušuje na sve vaše zahtjeve, obratite se Hrvatskom uredu za osiguranje. Naravno sve u pisanoj formi.

 

www.huo.hr

 

Za početak vam preporučujem da detaljno proučite sve sa ove stranice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Dragi svi...

iako sam očekivala kako se više neću morati vraćati na vlastiti post, eto me opet...

Naime, moja situacija oko naplate štete kod Jadranskog osiguranja ipak na kraju nije završila na moju sreću...

Dakle, prije godinu dana me nazvao šef odjela za štete Jadranskog (vidjevši moj jad na ovom forumu) i obećao mi da će se stvar riješiti "sto posto"!

Ja sva sretna poslala dodatne papire koje su tražili... međutim, od tada zatišje... nisu se javili...

Kad sam nazvala i pitala što se događa - kaže frajer koji vodi moj predmet: "pa to vam je palo u zastaru prije godinu dana" (dakle, i prije no što me nazvao šef odjela za štete i obećao da će se sve "riješiti")!

I eto, opet sam nigdje... žalosno je da Jadransko "ne može doći" do svog vlastitog osiguranika koji je skrivio štetu (a još je k tome i poznati glazbeni "menadžer" koji se pojavljuje na tv-u)! Al neka im bude na čast!

Meni ne preostaje drugo nego voziti se u udarenom automobilu i na sva usta širiti glas o neprofesionalnosti Jadranskog osiguranja! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili o svojoj naivnosti.

 

osnovno je nakon prometne pozvati policiju.

policija napravi zapisnik i izvrši alkotest (ako je nemoguč dogovor o krivnji ili isplati štete).

 

vozač koji je "kriv " za prometnu trebao je u svom osiguranju izjaviti da je kriv za prometnu .

njemu to očito nije padalo na pamet .

uslišit želju naivcima ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija