Jump to content

uvjetna osuda?


jaguar

Preporučene objave

Da, moguća je uvjetna osuda, ali to ovisi o okolnostima počinjenja kaznenog djela. Sam opis kaznenog djela iz čl.173.st.2 nije se bitnije mijenjao osim kazne. Mislim da je po novom propisana i kazna dugotrajnog zatvora.

To ovisi također o jednoj bitnoj stvari a to je zaplijenjena količina, te vrsta te tvari. Sud cijeni tu tvar po opasnosti (iako je formalno sve to isto, u praksi sud gleda i na vrstu tvari) a neću spominjati koja je to tvar 8-) .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime, radi se o 32 g. kokaina. U istraznom postupku sam se pokajao, izjavio da sam visegodisnji ovisnik te tvrdio da je to bilo za moje vlastite potrebe, cak sam se prvi dan u pritvoru( prije konzultacije s odvjetnikom) javio kod zatvorskog lijecnika ne bi li mi dao kakve lijekove za smirenje zbog apstinencijske krize… U navedenom dijelu osim mene nema drugih osoba ukljucenih u isto pa tako ni svjedoka. Ipak, zbog spomenute kolicine mi je dignuta optuznica za 173 st. 2 kz.

1. Mogu li biti osudjen po tom clanu «samo» na temelju kolicine i indicija da je tvar bila namijenjena za prodaju?

Prije nisam nikada bio kaznjavan niti optuzen ni za jedno kazneno djelo, nakon sudjenja sam se zaposlio, ozenio i «ukljucio» u zajednicu…

2. Ako vec i budem osudjen po stavku 2 mogu li zbog gore navedenih razloga traziti uvjetnu osudu zbog tvrdnje da ne bi bila postignuta svrha kaznjavanja, posto sam uvidio svoje greske i pokajao se te bi zatvorska kazna bila kontraproduktivna ?

Molim Vas za odgovor te eventualne savjete…

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Količina i vrsta droge ti ne idu u prilog, ali to ti dosta ovisi nizu drugih čimbenika, pa tako i o stavu županijskog državnog odvjetnika (zamjenika). Sve govori da se radi o "držanju radi prodaje", iako vjerovatno nije tako. Ukoliko se ne potvrdi st.2 ŽDO može ići na st.1 i sve prebaciti na ODO, pa opet možeš dobiti kaznu zatvora (do 1 godinu).

Ove druge okolnosti ti sve idu u prilog, a moja preporuka bi bila i obavezne posjete nekoj udruzi ili liječniku koji se bave pomoći ovisnicima. Takvu dokumentaciju čuvaj i koristi je u svojoj obrani.

Mislim da kokain stvara najteži oblik (psihičke) ovisnosti od koje se izuzetno teško izliječiti pa se čuvaj, jer nikada sa tim stvarima nije gotovo. Jedan loš dan, stari "prijatelj" koji ima crtu na stolu, malo spike i opet si na starom putu.

Želim ti sve najbolje u budućem životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jaguar je napisao:

Prije nisam nikada bio kaznjavan niti optuzen ni za jedno kazneno djelo, nakon sudjenja sam se zaposlio, ozenio i «ukljucio» u zajednicu…

2. Ako vec i budem osudjen po stavku 2 mogu li zbog gore navedenih razloga traziti uvjetnu osudu zbog tvrdnje da ne bi bila postignuta svrha kaznjavanja, posto sam uvidio svoje greske i pokajao se te bi zatvorska kazna bila kontraproduktivna ?

Molim Vas za odgovor te eventualne savjete…

Hvala

 

Najbolji savjet koji ti se moze dati u ovoj situaciji jest da hitno potrazis savjet odvjetnika. Itekako ti je vazno izvuci se bez zatvorske kazne sto je malo vjerojatno s obzirom na vrstu i kolicinu droge...

 

Sve ovo sto si naveo, sigurno ce se cijeniti kao olakotne okolnosti i svakako ce utjecati na to da kazna bude blaza, ali da ce sud biti bas toliko blagonaklon i ici sve do uvjetne osude...ne bih se kladila.

 

Zato, prijatelju, pravac kod odvjetnika, s njim razradi dobru strategiju obrane i :moli: da sve zavrsi sto bezbolnije po tebe i tvoju obitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija