Jump to content

Tužba protiv države ?


anonimno

Preporučene objave

Interesira me dali je moguće podnijeti tužbu protiv države ili nadležnog ministarstva koje ne izvršava rješenje koje je samo donijelo. Od 4.travnja 1997g. nastojim da se izvrši uklanjanje bespravne gradnje slovenskog državljana koji je štalu oslonjenu na moj objekt bespravno prenamjenio u stambeni objet, te izvršio bespravnu rekonsrukciju, dogradnju i nadogradnju štale. Prvo Rješenje uklanjanju bespravnih radova doneseno je tek 2000.g., a Zaključak o dozvoli izvršenja 2001.g. Do danas nije postupljeno po tom Zaključku, te je u mađuvremenu slovenskom državljanu čak izdana i građevna dozvola koja je na moju žalbu poništena drugostupanjskim Rješenjem. Zanima me dali je moguće od države tražiti i naknadu troškova, radi nerješavanja ovog predmeta u razumnom roku. Isto tako zanima me dali postoji mogučnost privatne tužbe protiv stranog državljana i dali bi to ubrzalo izvršenje donesenog Zaključka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija